+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Çıldır Elektrik santrali hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Çıldır Elektrik santrali hangi ilimizdedir
  Çıldır Elektrik santrali hangi ilimizde ve tam olarak hangi bölgede yer alan bir elektirik santralidir. bunun dışında bu Çıldır Elektrik santrali bulunduğu il ve bölgede ne gibi öneme sahiptir ve bu santral ne gibi alanlarda kullanılmaktadır. açıklayabilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Çıldır Elektrik santrali hangi ilimizdedir

  Çıldır Barajı, Kars'ta, Çıldır Gölü üzerinde, sulama ve enerji üretmek amacıyla 1969-1976 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır.

  Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 62.000.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 12,00 m., normal su kotunda göl hacmi 1175,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 123,00 km2'dir. Baraj 18.000 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermektedir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Çıldır Elektrik santrali bilindiği gibi doğu anadolu bölgesinde yer alan illerimizden biri olan kars ilinde yer lana önemli bir santraldir. bunun dışında bu Çıldır Elektrik santrali bilindiği gibi enereji üretimi için bulunduğu il için önem teşkil etmektedir.
+ Yorum Gönder