+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Malatya ilimiz hangi coğrafi bölgemizde yer alır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Malatya ilimiz hangi coğrafi bölgemizde yer alır?
  Malatya ilimiz hangi coğrafi bölgemizde yer alır almaktadır. bunu dışın da malatya toplam da kaç kişilik bir nüfusa sahiptir. ayrıca malatya da hangi iklim tip görülmektedir. son olarak malatya da yapılan ekonomik faaliyetler nelerdir. kısaca açıklayabilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Malatya ilimiz Doğu Anadolu Bölgesindedir.

  Malatya; Doğu Anadolu Bölgesi'nin Yukarı Fırat Havzasında ve Adıyaman, Malatya, Elazığ, Bingöl, Muş, Van çöküntü alanının güneybatı ucunda yer almaktadır. Çevresini doğuda Elazığ ve Diyarbakır, güneyde Adıyaman, batıda Kahramanmaraş, kuzeyde Sivas ve Erzincan illeri çevirir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Mlatya bilindiği gibi doğu anadolu bölgesinde yer alan ve ilk olarak hititlerin zamanın da kurumuş olan bir ildir. bunun dışında malatya ili bilindiği gibi türkiyenin kalabalık illerinden birid.ir ve builde ikli tipi olarak bilindiği gibi karasal iklim rastlamaktadır son olarak bu ilde ekonomi bilindiği gibi başta kayısıya bağlıdır.
+ Yorum Gönder