+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Sivrihisar Ermeni Kilisesi hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Sivrihisar Ermeni Kilisesi hangi ilimizdedir
  Sivrihisar Ermeni Kilisesi hangi ilimizde yer almaktadır bunun dışında bu kilisenin tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz. son olarak Sivrihisar Ermeni Kilisesi tam olarak kim tarafından yaptırılmış olan bir kilisedir ve ne gibi bir özelliği vardır. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Sivrihisar Ermeni Kilisesi hangi ilimizdedir

  Sivrihisar Ermeni kilisesi 1881'de Ermeniler tarafından yapıldı. Bu yapı Eskişehir Sivrihisar ilçesinde Kevser Caddesinde bulunmaktadır. Taş malzemeleri kullanılarak yapılmıştır ve çapraz şeklindedir. Binanın ortasında büyük bir kubbe vardır. Köşelerinde de iki büyük çan vardır.

  Giriş batı kısmındadır. Kapıda melek şekilleri vardır. Ayrıca duvarlarda ve kaidesinde birçok yazıt ve kitabe vardır. Sivrihisar'ın turistik yerlerinden birisidir. Şu anda hiç bir amaç için kullanılmamaktadır. Ancak birçok turist kiliseyi her yıl ziyaret etmektedir. Ermeni kilisesi 19. yy'da yapılmış dini ve sanatsal yapıttır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Sivrihisar Ermeni Kilisesi iç anadolu bölgesinde türkiyenin en kalabalık şehirlerinden biri olma özelliğe sahip olan eskişehir ilinde ermeniler tarafından yaptırılmış tarihi bir kilisedir. son olarak Sivrihisar Ermeni Kilisesi tam olarak 1881 yılında yaptırılmış mimari bakımdan da güzel bir kilisedir.
+ Yorum Gönder