+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Eti Büskivi fabrikası hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eti Büskivi fabrikası hangi ilimizdedir








  Eti Büskivi fabrikası hangi ilimizde ve bu ilmzi de tam olarak türkiye de hangi bölgede yer almaktadır. bunun dışında Eti Büskivi fabrikası kime ait bir fabrikadır ve bu fabrika tam olarak kaç yılında kurulmuş olan bir fabrikadır. son olarak Eti Büskivi fabrikası hakkında kısa bilgi alabilir miyim







 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye





  Eti Büskivi fabrikası hangi ilimizdedir



  1961 yılında "ETİ Bisküvi Fabrikası - Firuz Kanatlı" adı altında bir şahıs işletmesi olarak kurulan ETİ, 1972 yılında "ETİ Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş." ticari ünvanıyla bir aile şirketi haline geldi.

  20 Ocak 1962 tarihinde, günde 3 ton gibi küçük bir kapasiteyle üretime başladı. Bu tarihten itibaren Eskişehir merkez fabrikada; 1964'de küçük, 1967, 1970, 1972, 1973 ve 1975'de büyük çaplı bisküvi üretim kapasite artışları gerçekleştirildi.

  Aralık 1999 tarihinde ise Eskişehir Merkez Fabrikası'ndaki üretime son verildi. Şirket bu tarihten itibaren tüm bisküvi üretimini, 1995 tarihinde faaliyete başlayan 'Eskişehir Organize Bölgesi'ndeki yeni tesisinde gerçekleştirmeye başladı. ETİ’nin bugün beş üretim tesisi bulunmaktadır.




 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Eti Büskivi fabrikası bilindiği gibi türkiyenin tek bir yerinde değil pek çok yerinde yer almaktadır. bunun dışında bilindiği gibi Eti Büskivi fabrikasının ürettiği bisküviler türkiye de hem çok satılmakta hem de bu markanın ürettiği bisküvilere de çok güvenilmektedir.




+ Yorum Gönder


eti fabrikası hangi şehirlerde var,  buskuvi fabrikaları hangi ilimizde