+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Almus Elektrik Santrali hangi ilimizdedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Almus Elektrik Santrali hangi ilimizdedir
  Almus Elektrik Santrali hangi ilimizde ve bu elektrik santralinin bulunduğu il türkiye de hangi bölgede yer almaktadır. bunun dışında Almus Elektrik Santrali tam olarak nerenin üzerine ve hangi tarihte kurulmuştur. son olarak Almus Elektrik Santralinin kurulma amacı nedir. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Almus Elektrik Santrali hangi ilimizdedir

  Almus Barajı Tokat'ta, Yeşilırmak üzerinde, sulama, taşkın kontrolü ve enerji üretimi amaçlı olarak1964 - 1966 yılları arasında inşa edilmiştir. Toprak gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 3.405.000 m³, akarsu yatağından yüksekliği 78,00 m'dir.

  Normal su kotunda göl hacmi 950,00 hm³, normal su kotunda göl alanı 31,30 km²'dir. 21.350 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermekte, HES (hidroelektrik santralı) 27 MW'lik güç kapasitesi ile yılda 99 GWh elektrik enerjisi üretimi sağlamaktadır.

  Barajda yaşayan balık çeşitleri: Alabalık, Sazan, Yayın, Çaybalığı(Tuna), Kaya balığı
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Almus Elektrik Santrali bilindiği gibi karadeniz bölgesine ait olan tokat ilinde bulunan bir elektrik santralidir. bunun dışında bilindiği gibi Almus Elektrik Santrali de pek çok elektrik santrali gibi enerji üretimi için yapılmıştır. son olarak Almus Elektrik Santrali bilindiği gibi yeşilırmak üzerinde yer almaktadır.
+ Yorum Gönder