+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kardüz Yaylası hangi ildedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kardüz Yaylası hangi ildedir
  Kardüz Yaylası hangi ilde yer almaktadır. bu ilimiz türkiyenn yedi bölgesinden hangi bölgesinde yer almaktadır. bunun dışında Kardüz Yaylasının özellikleri nelerdir ve sizce türkiyede ki yaylalar arsında görülmesi gereken yaylalardan biri midir. 2. Asel
  Bayan Üye

  Kardüz Yaylası hangi ilimizdedir
  Gölyaka ilçesine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan Kardüz yaylası Düzce’nin en önemli yaylalarından biridir. Düzce’nin en yüksek noktalarından biri olan Kardüz Yaylasının bir diğer özelliği de karin yaz aylarına kadar yerde kalmasıdır. Bu bakımdan Kardüz yaylası kıs turizmine adaydır. Her yıl 20 Temmuz’da geleneksel olarak Kardüz Yaylası’nda senlikler düzenlenir. Halkoyunlarının oynandığı, güreşlerin yapıldığı, yürüyüşlerin yapıldığı ve konferansların düzenlendiği senliklere Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir katilim olmaktadır. Düzce’de bunların dışında ve en az bunlar kadar doğal güzellikleri olan Sırıklı, Balıklı ve Pürenli yaylalarda bulunmaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kardüz Yaylası bilindiği gibi karadeniz bölgesinde yer alan düzce ilinde yer almaktadır. bu Kardüz Yaylası düzce ilinin önemli yaylalarından biridir. bunun dışında bilindiği gibi Kardüz Yaylasında yağan kar yaz aylarına kadar erimemektedir.
+ Yorum Gönder