+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kesikköprü Hidroelektrik Santrali hangi ilimizdedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kesikköprü Hidroelektrik Santrali hangi ilimizdedir?
  Kesikköprü Hidroelektrik Santrali hangi ilimizdedir bu ilimiz hangi bölgede yer almak da ve bu Kesikköprü Hidroelektrik Santrali bulunduğu il için ne gibi faydalar sağlamak da yani ne amaçla kullanılmaktadır. bunları kıısaca açıklaya bilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Kesikköprü Hidroelektrik Santrali hangi ilimizdedir?

  Kesikköprü Barajı, Ankara'nın Bala ilçesinde, Kızılırmak üzerinde, sulama ve enerji üretimi amacı ile 1959 - 1966 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Toprak ve kaya gövde dolgu tipi olan barajın gövde hacmi 900.000 m3, akarsu yatağından yüksekliği 49,10 m'dir. Normal su kotunda göl hacmi 95,00 hm3, normal su kotunda göl alanı 6,50 km2'dir. 11.860 hektarlık bir alana sulama hizmeti vermekte, HES (hidroelektrik santralı) 76 MW'lik güç kapasitesi ile yılda 250 GWh elektrik enerjisi üretimi sağlamaktadır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kesikköprü Hidroelektrik Santrali bilindiği gibi türkiyenin iç anadolu bölgesinde yer alan ankara ilinde bulunmaktadır. bunun dışında Kesikköprü Hidroelektrik Santrali bulunduğu il için enerji amacı ile kullanılmkatadır. yıllık olarak vermiş olduğu enerji de bilindiği gibi çok yüksektir.
+ Yorum Gönder