+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Marko Polo Çin'i ziyaret ettiği sıralarda Moğolların İmparatoru kimdi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Marko Polo Çin'i ziyaret ettiği sıralarda Moğolların İmparatoru kimdi
  Marko Polo Çin'i ziyaret ettiği sıralarda Moğolların İmparatoru kimdi kaç yılında doğmuş ve kaç yılında vefat etmiştir. son olarak bu moğol imparatorunun o zamanlar imparator olduğu moğol ülkesi hakkında kısa da olsa bilgi verebilir misiniz. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  Marko Polo Çin'i ziyaret ettiği sıralarda Moğolların İmparatoru kimdi
  Kubilay Han


  Kubilay han kendisine haraç vermeyi nasıl olsa okyanusun ortasında adadayız diye kabul etmeyen japonlar üzerine sefer yapmaya karar verir ve bunun için çinli ustalara dünyanın o zamanki en büyük donanmasını hazırlatır. japonlar tırım tırım tırsmışlar tapınaklarına sığınıp son dualarını etmeye başlamışlar ki donanmanın büyük bir kısmı japon kıyılarına yakın bir noktada suya batar. bu felaketten yalnızca kubilay han yanındaki az sayıda insan kurtulur. daha sonra da kubilay fazla yaşamaz, ölür.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kubilay Han bilindiği gibi moğolların imparatorlarından biridir. bunun dışında bilindiği gibi Kubilay Han çinde bulunan yuen adlı hanedanın kurucusu ve ilk imparatoru olma özelliğine de sahiptir. son olarak Kubilay Han bilindiği gibi 1215-1294 yılları arasında yaşamıştır.
+ Yorum Gönder