+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda İstanbul'un fethi ile ilgili fıkralar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İstanbul'un fethi ile ilgili fıkralar
  İstanbul'un fethi ile ilgili fıkralar bu benim için çok gerekli lütfen bulmama yardımcı olun. bunun dışında acaba bana İstanbul'un fethinn tam olarak kaç yılında ve ki tarafından yapıldığını söyleyebilir misiniz. ayrıca İstanbul'un fethinin ne gibi bir önemi vardır kısaca açıklar mısınız. 2. Dur Yolcu
  Devamlı Üye

  istanbul'un fethi hakkında fıkra

  Akşemsettin ve Fatih Sultan Mehmet, istanbulun fethi günü, yanlarında Fatihin hocaları Molla Gürani, Molla Hüsrev de olduğu halde, törenle istanbula giriyorlardı.

  Bizanslılar, şehrin Fatihine çiçek vermek için yarış ediyorlardı. Bir yerde, şehri fetheden kişinin bu ak sakallı hocalar arasında gencecik Fatih olacağını düşünmediklerinden, çiçekleri, ak sakallı Akşemsettine uzattılar. Akşemsettin, hemen atını geri çekerek, beyaz at üzerindeki genç Fatihi gösterdi:

  -Padişah ben değilim.

  Fatih Sultan Mehmet:

  -Ona geldiniz, ona. Padişah benim, ama o da benim hocamdır
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İstanbul'un fethi bilindiği gibi osmanlı tarihinde yapılmış olan en önemli olaylardan biridir.bunun dışında bilindiği gibi pek çok padişah istanbulu kuşatmış ancak fethedememiştir ancak 1453 yılında zeki e kahraman padişahımız fatih sultan mehmet olmayacak şeyi başardı ve istanbulu fethetmiştir.
+ Yorum Gönder


istanbul ile ilgili fıkralar,  istanbul ilgili fıkraları