+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Tiflis'in Feth Olunması tarihçesi nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tiflis'in Feth Olunması tarihçesi nedir
  Tiflis'in Feth Olunması tarihçesi nedir tam olarak verebilir misiniz. bunun dışında Tiflis'in Fethi kim tarafından ve nasıl yapılmıştır. bu durumu kısaca açıklayabilir misiniz. bide mümkün ise açıklamanızı bu gün alabilir miyim çok önemli. 2. Asel
  Bayan Üye

  Tiflis'in Feth Olunması tarihçesi nedir


  Özdemiroğlu Osman Paşa Gürcistan'ın büyük bir kısmını ele geçirmiş ve Tiflis önlerine gelmişti. Tiflis ilk defa Osmanlılarca tazyik olunuyor idi. Tiflis halkı bu zaferler ordusunun karşısında görünce hiç mukavemet etmedi. Büyük bir resmî geçid yaparak Tiflis'e dahil olan ordu, Tiflislilere mukavemet yapmamalarının mükâfatı olarak onlara enfes bir resmî gecid seyrettirmışti. Fethin ilk Cuma günü Sultan 3. Murad adı-na, Edirne Selimiye Camii baş vaizi Şâir Kurtzâde Vâlihi Efendi hutbeyi irad etmişti.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tiflis'in Fethi hakkında ta olarak bir bilgi bilmesem de tiflis hakkında pek çok bilgi bilmekteyim bunlar ; tiflis bilindiği gibi gürcistanın başkenti olan bir şehirdir. bu şehrin nüfusu 1 milyonu geçmektedir. son olarak tiflis sanayi bakımından gelişmiş olan bir şehirdir.
+ Yorum Gönder