+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Kuvvetin varlıklar üzerindeki etkileri nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Kuvvetin varlıklar üzerindeki etkileri nelerdir
  Kuvvetin varlıklar üzerindeki etkileri nelerdir açıklayabilir misiniz. bunun dışında kuvvet nedir ne tür bir büyüklüktür. kısacası bir fizik dersi için kuvvet hakkın da gerekli olabilecek tüm bilgileri kısaca açıklayabilir misiniz. şimdiden teşekkür ederim sizlere. 2. Dangerus
  Yeni Üye

  Kuvvetin Varlıklar Üzerindeki Etkileri Nelerdir ?  Kuvvetin Varlıklar Üzerindeki Etkileri Nelerdir ?

  Bir cismin hareket durumunu etkileyen etkiye kuvvet denir Evrendeki her türlü itme veya çekme eylemleri kuvvete birer örnektir Örneğin, Dünya cisimleri kendine doğru çekiyorsa cisimlere bir kuvvet uyguluyordur Mıknatıs demiri çekiyorsa ona bir kuvvet uyguluyordur Şimdi kuvvetinüzerindeki etkilerini inceleyelim  1 Kuvvet cisimleri hareket ettirir (Bir cismi elinizle iterseniz onu hareket ettirebilirsiniz)
  2 Hareket eden cisimleri durdurur (Hareket eden bir cisme hareket yönüne zıt bir kuvvet uygulanınca cisim yavaşlar ve durabilir)
  3 Hareket eden cisimlerin hareket yönünü değiştirir
  4 Cisimlerin şeklini değiştirir
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kuvvet bilindiği gibi fizik desinde öğretilen ve çok da rastlanan bir konudur. bunun dışında kuvvet demek hareket eden bir cismi durduran veya hareket ettirmeye yarayan büyüklüktür. bu büyüklü yani kuvvet bilindiği gibi F sembolü ile gösterilen vektörel bir büyüklüktür.
+ Yorum Gönder


kuvvetin varlıklar üzerindeki etkileri nelerdir kısaca,  kuvvetin varlıklar üzerine etkileri,  kuvvetin varlıklar üzerindeki etkileri nelerdir