+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Tosun Paşa Yalısı nerededir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Tosun Paşa Yalısı nerededir?
  Tosun Paşa Yalısı nerede yer almaktadır bu tosun paşa sarayının tam olarak yer aldığı il ve bölgenin adını da yazabilir misiniz. bunun dışında bu tosun paşa sarayının ne gibi bir önemi ve özelliği vardır kısaca açıklayabilir misini.z şimdiden teşekkür ederim size. 2. Dangerus
  Yeni Üye

  İzmir'in Çeşme ilçesinde bulunan tarihi binanın, kesin olmamakla birlikte, yakalandığı bir hastalık sonrası ılıcalarda tedavi olmak için Ahmet Tosun Paşa tarafından yaptırıldığı düşünülüyor. Tosun Paşa Yalısı, Sabancı Holding tarafından aslına sadık kalınarak restore edilmiş ve Nars Ilıca adı altında butik otele (boutique hotel) dönüştürülmüştür.Süveyş’ten Avrupa’ya uzanan ilgi çekici bir dekorasyona sahip bulunan tarihi otele Ahmet Tosun Paşa tarafından yaptırılan bir çeşme ve küçük bir hamam değer katıyor.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Tosun Paşa Yalısı bilindiği gibi ege bölgesinde yer alan turistlik bir il olan izmirde bulunan önemli bir yerdir. bu yalıya bakıldığı zaman hem içten hem de dıştan gerçekten çok güzel görünmektedir. son olarak Tosun Paşa Yalısının bilindiği gibi sahip olduğu bir hikayeside vardır.
+ Yorum Gönder