+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda İngilizce günlük yazma Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İngilizce günlük yazma
  arkadaşlar bana en geç yarına 15 tatil için ingilizce günlük yazar mısınız?sabah erkenden kalktım ders çalıştım bilgisayar oynadım gibi basit cümleler kurun lütfen..pazartesi götürecem çok sorumsuzluk yaptım yardım edin lütfennnnnn. şimdiden teşekkür ederim. 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  ingilizce günlük yazma ingilizce günlük yazma

  ingilizce:
  I wake up at 9 a.m every morning. I brush my teeth, wash my face and get dressed. Then I eat breakfast
  after breakfast I go to school. After school I come back home and start doing my homework.
  After I’m done my homework I help out my mother with cooking dinner. I help set the table then we all eat together around 8p.m. After dinner i watch some t.v. with my familly then i go to bed at 9:30pm.


  türkçe:

  Her sabah 9 dA kalkarim. Dislerimi fircalip ve yuzumu yikarim ve ustumu giyerim. Sonrada kavakti yaparim, kavaltidan sonra okula giderim. Okuldan sonra eve donerim ve odevlerimi yapmaya baslarim.
  Odevlerimi bitirdikten sonra annemi aksam yemegi yapmasina yardim ederim. Masanin kurulmasina yardim ederim ve hepimiz hep beraber yemek yeriz aksam 8 civari.
  Aksam yemeginden sonra ailemle biraz tv. izlerim ve sonra yatmaya giderim aksam saat 9 bucukda.
 3. Ziyaretçi
  sen yanmışsın ihmalsizliğin sonucu bu
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Günlük bilindiği gibi edebiyatta yer alan yazı türlerinden biridir. bunun dışında bilindiği gibi günlük kişinin yaşamış olduğu olayları günü gününe yazması şeklinde oluşmaktadır. bu yazı türü bilindiği gibi içtendir ve olayı yazan kişi olayı yaşayan kişidir.

+ Yorum Gönder


ingilizce günlük yazma örnekleri,  ingilizce günlük yazma,  ingilizce günlük yazma örneği,  ingilizce günlük yazmak,  ingilizce gunluk yazma,  15 tatil ingilizce günlük