+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Peygamberimizin soyu hangi çocuğundan devam etmiştir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Peygamberimizin soyu hangi çocuğundan devam etmiştir?
  Ben peygamberimizin soyu hangi çocuğundan devam etmiştir? sorusuna cevap istiyorum. bunun dışında bana peygamber efendimiz hazreti muhammed hakkında kısaca bilgi verebilir misiniz. mesela nasıl bir insandı veya nasıl bir peygamberdir gibi. 2. Asel
  Bayan Üye

  peygamberimizin soyu hangi çocuğundan devam etmiştir?

  Hz. Fatıma radıyallahu anha: Peygamberimizin kızıdır. O yaşadığı müddetçe Ali radıyallahu anh başkasıyla evlenmemiştir. Fatıma validemizden Hasan, Hüseyin, küçük yaşta ölen Muhsin, Zeynep ve Ümmü Külsûm adlı çocukları olmuştur.
 3. Ziyaretçi
  peygamberimizi soyu hangi çocuğu ile devam etmiştir?
  a)fatıma
  b)zeynep
  c)kasım
  d)rukiye
 4. Nesrin
  Devamlı Üye
  Peygamber efendimiz bilindiği gibi 25 yaşında iken hazreti hatice ile evlenmiş ve bu evlilikten de tam olarak 4 kız ve 3 erkek evladı olmuştur.ancak bunlar hepsi hazreti fatma dışında peygamber efendimizden önce ölmüşlerdir. bunun dışında bilindiği gibi hazreti muhammedin soyunu hazreti fatma hazreti hasan ve hazreti hüseyin ile devam ettirmiştir.

 5. Ziyaretçi
  kasım adlı çocuğundan deva etmektedir

+ Yorum Gönder


peygamberimizin soyu hangi çocuğundan devam etmiştir,  peygamberimizin soyu hangi çocuğuyla devam etmiştir,  peygamber efendimizin soyu hangi çocuğuyla devam etmiştir,  peygamberimiz soyu hangi çocuğuyla devam etmiştir,  peygamberimizin soyu hangi çocuğu ile devam etmiştir,  peygamberimizin soyu hangi çocuğu ile devam etti