+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda 2 kişilik beden eğitimi ile ilgili eğitsel oyunlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2 kişilik beden eğitimi ile ilgili eğitsel oyunlar
  2 kişilik beden eğitimi ile ilgili eğitsel oyunlar 2 kişilik olsun lütfen 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  Potaya basket:
  Öğrenciler iki grup halinde basketbol sahasında karşılıklı dururlar. Her gruptan iki öğrenci sahansın ortasına gelir ve öğretmen topu havaya atar. Kapan oyuncu potaya basket atar ve kazanır. Diğerleri de böyle devam eder. Kazanan takım yenilen takıma ceza verir.

  Top Sürme:
  Öğrenciler iki gruba ayrılırlar. Slalom çubuklarının arasından top sürerek topu diğer arkadaşına veriri böylelikle oyun son öğrenciye kadar devam eder. Kazanan takım yenilen takıma ceza verir.

  X X X X X


  X X X X X

  Sağlık topuna vurma:
  Öğrenciler iki gruba ayrılırlar. Öğrenciler karşılarında sağlık topu bulunan kasaya basketbol topuyla şut atmaları istenir. Hangi takım daha çok sağlık topuna vurursa o takım kazanır. Kazanan takım yenilen takıma ceza verir.


  X X X X X X


  X X X X X X

  Top saklama:
  Öğrenciler iki gruba ayrılırlar. Öğretmen her iki takımdan öğrenciyi yanına çağırır. Öğretmen topu havaya attığında öğrencilerden bir topu saklamaya diğer ise onun elindeki topu almaya çalışır. Topu kazan öğrenci oyunu kazanmış sayılır, belli bir süre topu alamayan öğrenci de yenilmiş sayılır. Kazanan takım yenilen takıma ceza verir.

  5 sayı oyunu:
  Öğrenciler potanın etrafında serbest atış çizgisinde toplanırlar. 5 yada 6 öğrenci olabilir. Sırayla potaya şut atarlar. Şutu atan öğrenci kendine potanın etrafında sıra ile durular. Şutu atamayan en son öğrenci altta ebe olur. Öğrenciler sıraya şut atmaya başlarlar. Şut atan öğrenci bir daha şut atar. Şut atamayan öğrenci ise sıradakine verir. En son sırada duran öğrenci şutu atamaz ise ebe o olur ve sırayla böyle devam eder. Kim 5 tane şut yerse oyundan çıkar. En son öğrenci kalana kadar devam eder.
+ Yorum Gönder