+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Hastalıklı akciğer görüntüleri ve sağlıklı akciğer nasıl olmalıdır ? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hastalıklı akciğer görüntüleri ve sağlıklı akciğer nasıl olmalıdır ?
  Hastalıklı akciğer görüntüleri ve sağlıklı akciğer nasıl olmalıdır ? radyasyon tehlikesi var mıdır? bunun dışında akciğerin görevleri nelerdir. son olarak kişinin akciğeri ne gibi nedenlerden dolayı hasar görür ve sahip olduğu görevleri tam olarak yapamaz hale gelir. 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye

  Solunumla akciğere giren havanın özelliği nasıl olmalıdır?
  Hava bileşiminin Önemi özellikle solunum yolu hastalıklarında ve alerjik durumlarda iyice ortaya çıkar. Havadaki oksijen, karbon dioksit, azot ve su buharı oranlarının sürekli uygun düzeylerde olması ge-rekir. Havanın ısısı da değişmemelidir. Ayrıca hava toz, çiçek tozu, bakteri, mantar sporları gibi yabancı maddelerden olabildiğince arın-mış olmalıdır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Akciğer bilindiği gibi solunu sisteminin temel organıdır. bu organ bilindiği gibi oksijen alınımını ve karbondioksit çıkışını sağlamaktadır. bu görevlere sahip olan bu organ bilindiği gibi hava kirliliği nedeni ile zarar görebilmektedir. bunun dışında akciğere en çok zarar veren madde sigaradır.
+ Yorum Gönder