+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Üçlü itilaf üçlü ittifak devletleri nasıl oluşmuştur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Üçlü itilaf üçlü ittifak devletleri nasıl oluşmuştur








  üçlü itilaf üçlü ittifak devletleri nasıl oluşmuştur bu devletler hangilerdir teker teker adlarını yazabilir misiniz. bunun dışında osmanlı devleti itilaf devletleri mi yoksa ittifak devletleri arasında mı yer almakta idi. son olarak bu iki gruptan hangisi çok daha gü.çlüdür.







 2. Ayyıldız Bayrak
  Devamlı Üye





  1750'li yıllarda başlayan Sanayi Devrimi sonrasında Avrupa ülkeleri arasında hızlı bir sömürgecilik faaliyetleri başlamıştır. İngiltere, Fransa, Rusya, Hollanda gibi devletler sömürgecilik alanında hızlı bir gelişme göstermiştir.
  1870'li yıllarda siyasi birliğini tamamlayan Almanya ve İtalya, güçlenmek için sömürgecilik faaliyetlerine girişti. Almanya kendisine İngiltere, Fransa gibi devletlerin sömürgelerini seçti. Bu durum güçlü devletlerin birbirleriyle mücadelesine sebep oldu. Bu mücadele sonunda devletler kendi aralarında bloklaşmaya başladı. Üçlü ittifak ve üçlü itilaf blokları ortaya çıktı. Bloklaşmalar da 1. Dünya Savaşı'nın çıkmasına sebep oldu.




 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Üçlü itilaf üçlü ittifak devletleri bilindiği gibi ayrı zamanlarda oluşmuşlardır. üçlü ittifak 1883 yılında iken üçlü itilaf 1907 yılında oluşmuştur. bu iki grupta en çok ülke bulunduran bilindiği gibi itilaf devletleridir. son olarak bu iki gruptan osmanlı bilindiği gibi ittifaklar arasın da yer almıştır.




+ Yorum Gönder


itilaf ve ittifak devletleri nasıl oluşmuştur,  ittifak ve itilaf blokları