+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yeni öğretmen atamaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yeni öğretmen atamaları
  tahmini öğretmen atamaları sizce toplam olarak ne kadardır. bunun dışında sizce öğretmenlerin alanlarından kaçar kişi atanacaktır bunları bana yazabilir misiniz. son olarak sosyal bilgiler öğretmenliğinden kaç kişi atanacak. 2. Asel
  Bayan Üye

  Öğretmen atamalarında tercihler 4-10 Eylül arasında ilkatama.meb.gov.tr adresi üzerinden yapıldı. 2015 öğretmen atama sonuçları ise atama.meb.gov.tr adresi üzerinden açıklanacak. Sonuçlar 15 Eylül Salı günü açıklanacak. Detaylar mebpersonel.com'da
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Öğretmenler bilindiği gibi devlet tarafından kpss adlı sınavdan aldıkları puanlara göre atanan memurlardır. her öğretmenliğin atama puanı ve sayısı farklılık göstermektedir. özellikle atama sayısı bilindiği gibi ihityaçlar doğrultusun da yapılmaktadır.

  Haber not:


  37 bin öğretmen arasında ilk atama için sosyal bilgiler öğretmenliğine 988, coğrafya öğretmenliğine ise 321 kadro ayrılmış durumda. İki alanın öğretmenleri endişeli. Hem yargı kararı geciktiği için hem de kendi branşlarında atama yapılmasından vazgeçilme olasılığının gündeme gelmesinden çekiniyor.
  Ancak dün görüştüğümüz Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri başvuruları şu anda alınmıyor olsa da bu iki branşın öğretmenlerinin yargı kararının ardından puanlarının hesaplanacağını ve atamalarının da yapılacağını söylüyor.
+ Yorum Gönder