+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Altın petrol dolar arasındaki ilişki Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Altın petrol dolar arasındaki ilişki
  Altın, petrol ve dolar arasında nasıl bir bağlantı vardır. Fiyatlar sürekli değişiyor ve birinde kıpırtı olsa diğerleri hemen değer kaybediyor veya değeri yükseliyor. 2. Asel
  Bayan Üye

  altın petrol dolar arasındaki ilişki

  Deutsche Bank, yükselen petrol fiyatlarının altın fiyatları için olumlu olduğunu, fakat gümüş ve platin grubu metaller gibi sanayi yönü ağır basan emtia varlıklarını olumsuz etkileyebileceğini ifade etti.

  Sanayi alanında altından daha çok kullanılan gümüş ve platin, şu ana kadar senenin en iyi performans gösteren emtia varlıkları oldu. Banka, şu ana kadar yükselen petrol fiyatlarının ve jeopolitik risklerin altın fiyatlarını destekler nitelikte olduğunu, fakat bu söz konusu artan enerji maliyetlerinin ABD ekonomisi üzerindeki etkilerini izlemek gerektiğini belirtiyor. Gümüşün ABD üretim sektöründeki aktivitelere, platin grubu metallerin ise otomobil satışlarına duyarlı olduğu bilinmekte.
  Petrol fiyatlarındaki artışın benzin fiyatlarını da yukarı çekeceği, dolayısıyla ABD istihdam piyasasını da olumsuz etkileyebileceği konuşuluyor.
+ Yorum Gönder


altın petrol ilişkisi,  petrol ve altın ilişkisi