+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Petrol fiyatları altını nasıl etkiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Petrol fiyatları altını nasıl etkiler
  Petrol fiyatları altını nasıl etkiler? bu işin mantığını gerçekten anlamıyorum. Petrol fiyatları ile altın fiyatları ne alaka? 2. Asel
  Bayan Üye

  petrol fiyatları altını nasıl etkiler


  Deutsche Bank, yükselen petrol fiyatlarının altın fiyatları için olumlu olduğunu, fakat gümüş ve platin grubu metaller gibi sanayi yönü ağır basan emtia varlıklarını olumsuz etkileyebileceğini ifade etti.

  Sanayi alanında altından daha çok kullanılan gümüş ve platin, şu ana kadar senenin en iyi performans gösteren emtia varlıkları oldu. Banka, şu ana kadar yükselen petrol fiyatlarının ve jeopolitik risklerin altın fiyatlarını destekler nitelikte olduğunu, fakat bu söz konusu artan enerji maliyetlerinin ABD ekonomisi üzerindeki etkilerini izlemek gerektiğini belirtiyor. Gümüşün ABD üretim sektöründeki aktivitelere, platin grubu metallerin ise otomobil satışlarına duyarlı olduğu bilinmekte.
  Petrol fiyatlarındaki artışın benzin fiyatlarını da yukarı çekeceği, dolayısıyla ABD istihdam piyasasını da olumsuz etkileyebileceği konuşuluyor.  Gümüşün 2012’de altından daha iyi performans sergileyeceğine inanan yatırımcılar, dolayısıyla enerji sektöründen gelen artışlara dikkat etmeli.
+ Yorum Gönder