+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Diyanetin personel sayısı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Diyanetin personel sayısı
  diyanetin personel sayısı tam olarak kaç tanedir.bunun dışında diyanetin tam olarak ne zaman kurulduğunu ve ne gibi işler ile meşgul olduğunu yani kısaca diyanetin görevlerini açıklayabilir misiniz. şimdiden teşekkür ederim. 2. Asel
  Bayan Üye

  diyanetin personel sayısı


  Öte yandan, 2012 yılı Bütçe Kanunu'na göre, 2011 yılında emeklilik, ölüm, istifa veya nakil sonucu ayrılan memur sayısının yüzde 50'sini geçmeyecek şekilde açıktan veya diğer kamu idare, kurum ve kuruluşlarından nakil suretiyle atama yapılabilecek. İhtiyacın bu şekilde karşılanamaması halinde, yükseköğretim kurumları için 5 bin adet, diğer kurumlar için ise 29 bin adet atama izni verildi.  Devlet Personel Başkanlığı verilerine göre, en çok atama izni verilen kurum, 4 bin 800 ile Diyanet İşleri Başkanlığı olurken, bu kurumu bin 206 atama izni ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu ve 900 atama izni ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı izledi.  Maliye Bakanlığı 675, Orman Genel Müdürlüğü 550, İçişleri Bakanlığı 525, Dışişleri Bakanlığı da 500 memur alabilecek.  Bu arada, Milli Eğitim Bakanlığı'na daha önce 12 bin 230 adet kadro açılmıştı. Milli Eğitim Bakanlığı'na ayrıca 200 adet daha atama izni verildi.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Diyanet illeri bakanlığı veya kısaca adı ile diyanet bilindiği gibi tam olarak 3 Mart 1924 tarihinde kurulmuş ola bir bakanlıktır. bunun dışında bilindiği gibi bir kamu kuruluşu ola diyanette tam olarak kaç kişi var bilmiyorum ama fazladır kesin.
+ Yorum Gönder