+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda 2012 memur sayısı ne kadar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2012 memur sayısı ne kadar
  2012 memur sayısı ne kadar olacak hakkında bir kaç bilgi verebilir misiniz. bunun dışında bana memurların nasıl alındığını ve alınmaları için en gibi şeyler yapımları gerektiğini yani kısaca hangi yollardan geçtiğini açıklayabilir misiniz. 2. Asel
  Bayan Üye

  2012 memur sayısı ne kadar  Kamuya son yılların en büyük alımlarından biri 2012 yılında gerçekleştirilecek.
  Bütçe hazırlık aşamasında 90 bin olarak tahmin edilen kamuya alınacak personel sayısı 100 bini geçti. 2012 yılı bütçe kanununda yer alan düzenleme ile bu yıl içinde emekli olanların yüzde 50'si oranında kamuya personel alınması öngörülmüştü.

  Bütçe hazırlıkları sırasında, 180 bin kişinin emekli olacağı tahmini ile 2012'de 90 bin civarında memurun alınacağı hesaplanmıştı.

  Üniversitelere 9 bin akademik personel

  2012 yılında kamuya alınacak memur sayısının, hangi branşlarda olacağı ise kamu kurumlarının yapacağı çalışmalarla netleşecek.

  Kamu kurumları personel ihtiyaçlarını Maliye Bakanlığı'na ve Devlet Personel Başkanlığı'na bildirecek. Maliye Bakanlığı da kamu kurumlarına kadro tahsis edecek.

  Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfü Elvan da kamu kurumlarına bu yıl 100 binin üzerinde personel alınacağını duyurdu. Bir televizyon kanalında konuşan Elvan, IMF ile yapılan anlaşmalar çerçevesinde önceki yıllarda kamuya sadece emekli olanların yüzde 10'u düzeyinde personel alındığını hatırlatarak,

  "Şu anda emekli olan veya kurumundan ayrılan personel sayısının yüzde 50'si kadar dışarıdan atama yapılabiliyor. Şu an itibariyle 2012 yılında 100 binin üzerinde atama yapılacağını söyleyebiliriz" dedi. Öte yandan, üniversitelere de bu yıl içinde 7 bini araştırma görevlisi olmak üzere toplam 9 bin akademik personel alınacak.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  2012 yılında devlette tam olarak kaç tane memur çalıştığı hakkında pek bir bilgim yok. bunun dışında memur bilindiği gibi devlete girmiş oldukları kpss sınavından almış oldukları belli puanlar ile atanan çalışanlardır.
+ Yorum Gönder