+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Eve haciz ne zaman kalkıyor Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Eve haciz ne zaman kalkıyor
  Çeşitli bir takım borçlarımdan dolayı haciz işlemleri başlatıldı. Eve haczi nasıl ve ne zaman kaldırabilirim? 2. Asel
  Bayan Üye

  eve haciz ne zaman kalkıyor

  Adalet Bakanlığı icra iflas kanununda değişiklik öngören ek yasa teklifini Başbakanlığa sundu, TBMM Adalet Komisyonu' nda bulunan ve İcra ve İflas Kanununda köklü değişiklikler öngören mevcut tasarıya eklenecek olan yeni düzenlemelere göre, vatandaşlar açısından büyük bir drama dönüşen ev eşyalarına haciz devri bitiyor. İcra memurları artık evlerden TV, koltuk, buzdolabı alamayacak. Başbakanlık tarafından TBMM sunulacak düzenleme Adalet Komisyonunda bulunan mevcut tasarıyla beraber kısa süre içerisinde kanunlaştırılması bekleniyor.

  Yapılacak olan düzenlemeyle, Borç yüzünden eve haciz gelmesi ve ev eşyalarının haczedilmesi artık tarihe karışacak. Vatandaşlar için drama dönüşen ev eşyalarını haczetme olayına son verecek uygulama İcra İflas Yasa Taslağı'ndaki değişiklikle hayata geçirilecek. Adalet Bakanlığı'nın uzun süre önce hazırlayıp kurumların görüşe açtığı İcra İflas Yasa Taslağı kapsamında, İcra İflas Yasası'nın 30 maddesi değiştiriliyor.

  7 MİLYON DOSYA DÜŞECEK
  Öncelik olarak icra dairelerinde para alışverişi kalkacak. Parasal işlemler banka aracılığı ile yapılacak. Vatandaşları kedere boğan ev eşyalarına haciz konulması uygulamasına son verilecek. İcra memurları evlere gelip televizyon, buzdolabı, koltuk ne varsa alıp götüremeyecek. KOBİ'lerdeki üretimin durmasını önlemek için buralardaki üretim araçlarına haciz yasağı ise TBMM Adalet komisyonunda son şeklini alacak. İcra İflas Yasası'nda yapılacak değişiklikle, icra dairelerinde bulunanlarla birlikte toplam 7 milyon dosya düşmüş olacak. Yani, 7 milyon hane icradan kurtulacak
 3. Ziyaretçi
  " İcra İflas Yasası'nda yapılacak değişiklikle, icra dairelerinde bulunanlarla birlikte toplam 7 milyon dosya düşmüş olacak Yani, 7 milyon hane icradan kurtulacak "

  Bu da demektir ki 7 milyon alacaklının alacağı havaya uçacak!!! Devletin, milletin özel alacaklarını silme hakkı yoktur! Devlet bir şekilde kılıfına uydurup kendi yükünü hafifletmek için alacaklıları mağdur edecek! Bu nasıl devlet???
+ Yorum Gönder