+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda 2012 facebook umu nasıl kapatabilirim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  2012 facebook umu nasıl kapatabilirim
  2012 facebookumu nasıl kapatabilirim bana bu konuda bilgi verebilir misiniz. Facebook hesabımı dondurmayı istemiyorum tamamen kapatmak istiyorum bana dondurma konusunda değil faceyi tamamen silme konusunda bilgi gerekiyor bana bu konuda bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. 2. Asel
  Bayan Üye

  2012 facebook umu nasıl kapatabilirim

  Facebook hesabınızı kapatmak için 2 yol vardır. Öncelikle hesabınızı tamamen silmek mi istiyorsanız, yoksa sadece belli bir süreliğine dondurmak yani deaktive mi etmek istiyorsunuz, buna karar vermelisiniz.

  AMAN DİKKAT bir çok kullanıcı hesap dondurma ile hesap silmeyi birbirine karıştırıyor.

  Hesabınızı dondurursanız, diğer Facebook kullanıcılarının profilinize ve onunla ilişkili tüm bilgilere erişimi derhal engellenir. Bu, pratikte Facebook hizmetinden kaybolduğunuz anlamına gelir. Ancak, profil bilgilerinizi (arkadaşlar, fotoğraflar, ilgi alanları, vb.) saklanır, böylece hesabınızı yeniden etkinleştirmek istediğinizde, hesabınız aynen dondurduğunuz zamanki gibi görünür. Birçok kullanıcı hesabını geçici nedenlerle kapatmakta ve hizmete geri döndüklerinde bilgilerinin orada olmasını beklemektedir.

  Hesabınızı kalıcı olarak silerseniz, hesabınızla ilişkili tüm kişisel bilgileriniz veri tabanımızdan temizlenecektir. Bunlara adınız, e-posta adresiniz, posta adresiniz ve anlık mesajlaşma rumuzunuz gibi bilgiler dahildir. Bazı malzemelerin kopyaları (fotoğraflar, notlar, vb.) teknik sebeplerle Facebook sunucularında kalabilir, ancak bu malzeme kişisel olarak ayırt edilebilir her türlü içerikten arındırılır ve diğer kullanıcılar tarafından erişilemez hale gelir. Ayrıca, Facebook, dondurulmuş veya silinmiş hesaplarla ilişkili içerikleri kullanmaz.  FACEBOOK HESABI DONDURMA:

  Facebook hesabınızı kapatmak istiyorsanız, aşağıdaki adımları takip edin:
  1. Öncelikle Facebook hesabınıza girin ve sağ üst kısımda bulunan “account”/”hesap” kısmında “account settings”/”hesap ayarları” linkini tıklayın.
  2.Karşınıza çıkan sayfada ise “deactivate”/”hesabı dondur” kısmına tıklayın.
  3.Bu aşamada size Facebook hesabınızı kapatma sebebibiniz soruluyor. Bu seçeneklerden birini tıkladıktan sonra “deactivate”/”dondur” kısmına tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz. Ayrıca yine bu aşamada Facebook’tan size gelen mailleri durdurmak istiyorsanız ilgili kutucuğu tıklamayı unutmayınız. Karşınıza çıkan karakterleri doğru şekilde kutucuğa girdikten sonra tekrar “deactivate”/”dondur” kısmına tıklayarak hesabınızı kapatabilirsiniz.
  4.Bir sonraki aşama olarak mail adresinize “Facebook hesabını kapatma” ile ilgili onay maili geliyor. Bu linke de tıkladıktan sonra Facebook hesabınızı kapatmış oluyorsunuz.

  Dikkat edilmesi gereken nokta, bu şekilde Facebook hesabınızı sadece dondurmuş ama tamamen silmemiş oluyorsunuz. Dilerseniz daha sonra hesabınızı tekrar aktive edebilirsiniz.


  Bunun için Facebook ana sayfasına girip eski kullanıcı adınızı ve şifrenizi yazmanız yeterli. İstediğiniz zaman eski e-posta adresin ve şifrenle giriş yaparak hesabınızı yeniden etkinleştirebilir ve siteyi eskiden kullandığınız gibi kullanmaya devam edebilirsiniz ya da eğer dilerseniz sayfanızı yine yukarıdaki şekilde dondurabilirsiniz.

  FACEBOOK HESABI SİLME:
  1. Facebook hesabınızı tamamen kapatmak için Facebook hesabınıza girin ve sağ alt kısımda bulunan “Yardım merkezi” kısmına tıklayın.
  2.Karşınıza çıkan sayfada ise Facebook Kullanımı bölümünden Gizlilik kısmına tıklayın.
  3.Bu aşamada Dondurma ve Silme kısmına tıklayın.
  4.Bu aşamada hesabımızı dondurmak istemediğimiz için diğer seçeneği seçiyoruz. Hesabımı kalıcı olarak nasıl silerim? tıklayın. Burda yer alan yazıyı takip ederek hesabınızı tamamen silebilirsiniz.

  Böylece hesabınız önce dondurulacak ve 14 gün içerisinde de silinecektir. Eğer 14 gün içerisinde hesabınıza giriş yaparsanız, isteğinizin iptaliyle alakalı bir opsiyon alacaksınız.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Daha önce açılmış yada hali -hazırdaki facebook hesabınızı kapatmak istiyor ama bunu nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bunu şimdi tarif edeceğim yolları izleyerek yapabilirsiniz. Facebookun ayarlar kısmına girin dondur yazan üst kısımda daha fazla bilgi, diye yazan yeri tıklıyorsunuz ve oradaki talimatları takip ederek hesabınızı bir daha açılmamak üzere siliyorsunuz.
+ Yorum Gönder