+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Müslümanlığın başlangıç tarihi nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Müslümanlığın başlangıç tarihi nedir?
  Müslümanlığın başlangıç tarihi nedir ta olarak verebilir misiniz. bunun dışında müslümanlık da gelen peygamberdir kimdir. ayrıca bu dine allahu teala tarafından hangi kutsal kitap gönderilmiştir.son olarak bu din hakkında kısaca bilgi alabilir miyim. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İslam tarihi, İslam dininin 7. yüzyıl'da ortaya çıkışından ve İslam Devleti'nin kurulmasından başlayarak modern zamanlara kadar uzanan süreçte, İslam dini, İslam dinini benimseyen bölge ve toplumlar ile bu toplumların İslam çatısı altında ortaya koyduğu şeyleri barındıran tarih kolu. İslam tarihi, İslam inancını hem bir din hem de bir toplumsal müessese olarak ele alır ve sonuç, olay ve keşifleri bu bağlamda sunar.

  İslam tarihinde genel olarak Muhammed'in doğuşundan ölümüne kadar geçen zaman, ondan sonraki hilafet dönemi, daha sonraki saltanat devletleri ve modern zamanlarda ortaya çıkan yeni akım ve durumlar ele alınır. Kabaca dört ana parçaya bölünebilse de, farklı yönlerden farklı şekillerde bölünmeler gerçekleşir, siyasi İslam tarihi farklı bir bölünmeyle incelenirken bilimsel keşifleri konu alan İslam tarihi daha farklı bir bölünme içerir.

  İslam tarihinin merkezini ve İslam tarihinin altın çağını teşkil eden dönem dinin doğuşundan, Muhammed'in ölümüne kadar devam eden ve İslami kaynaklarda Asr-ı Saadet (saadet devri) olarak adlandırılan dönemdir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İslamiyet bilindiği gibi peygamber efendimiz hazreti muhammed ile beraber gelmiş olan bir dindir. bunun dışında bu dinde bilindiği gibi kutsal kitap kuranı kerimdir ve son olarak bu din yani İslamiyet bilindiği gibi en son gelen dindir. bu yüzden diğer dinlere göre çok eski bir tarihi yoktur.
 4. Ziyaretçi
  Islamiyet ne zaman kimin tarafindan kim ilan etmis

 5. Fatma
  Administrator
  Islamiyet ne zaman kimin tarafindan kim ilan etmis
  ,,

  Hz. Muhammed tarafından Arap yarım adasında (Mekke'de) peygamberimizin öğrenmesiyle kabul edilirse 610, insanlara davet gönderilmesi olarak kabul edilirse 613 yılında ortaya çıktığı sonucuna ulaşılır.

+ Yorum Gönder


müslümanlık tarihi,  müslümanlığın başlangıcı,  müslümanlığın başlangıç tarihi,  muslumanlik baslangic tarihi,  islamin baslangici,  islam başlangıç tarihi