+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Televizyon Kumandası Kim Tarafından İcad Edilmiştir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Televizyon Kumandası Kim Tarafından İcad Edilmiştir?
  Televizyon Kumandası Kim Tarafından İcad Edilmiştir? bunun dışında bu icat yani televizyon kumandası tam olarak ne zaman icat edilmiştir. bunun dışında bu kuman da icat edilmeseydi sizce ne gibi şeyler olurdu yani bi sıkıntı olur muydu. 2. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Günlük hayatta belkide en zararlı buluşudur kumanda resmen kendinize hizmetçi tutmş gibi sizi temebelliğe alıştırır. Peki bunu kim buldu ilk başta nasıl tanışıldı kumanda ile işte kumandanın tarihçesi

  1950 ’lerin ilk yarısında Zenith Radyo Şirketi tarafından geliştirilmiş. fakat bu uzaktan kumanda televizyona bir kablo ile bağlıymış.

  kablosuz olanı ise 1955 yılında yine aynı şirket tarafından geliştirilmiş..
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Bilindiği g ibi günümüzde en önemli ve en akıl almaz icatlardan biri de bilindiği gibi televizyondur. bu icat bilindiği gibi günümüzün çoğunun içinde yer almaktadır. bunu dışında bilindiği gibi televizyon kişinin oturduğu yerden uzaktan kumanda ile değişmektedir bu tembelliği arttırsa da çok güzel bir icattır bence.
+ Yorum Gönder