+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Nükleer enerjinin gerekliliğini münazarada nasıl savunabilirim Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Nükleer enerjinin gerekliliğini münazarada nasıl savunabilirim
  Nükleer enerjinin gerekliliği ile ilgili münazara yapılacak. Nükleer enerjiyi savunmam gerekiyor, fakat yeterince bilgim yok. Yardımcı olur musunuz? 2. Asel
  Bayan Üye

  Nükleer enerjinin gerekliliğini münazarada nasıl savunabilirim


  Kabul etmek gerekir ki böylesi büyük bir enerji sadece evimizde lambaları aydınlatmak için istenmiyor. enerjiler ağır sanayii faliyetleri için önem arzediyor. peki türkiye ağır sanayii konusunda nerede diye bakarsak hemen belirteyim; dünya inşaat çelik üretiminin %40' ı türkiye üzerinden gerçekleşiyor ve bunun dışında ağır bir seramik üretimi var. peki bu üretimin anlamı nedir? şudur; çevre düşmanı, dünyanın başından savdığı, maddi getirisi az, teknolojik gelişimi çok daha az ve amele üretim.

  bu durumda sen kalkıp bir nükleer tesis daha açarsan ancak ve ancak bir seramik fabrikası ya da çelik fabrikası kurarsın ve hiçbir anlam ifade etmediği gibi hem çevresel bir iğrençlik hem de hammaliyet artırırsın. bu da yetmezmiş gibi ihtiyaç olan ileri teknolojik malzeme üretimi konusunda da birileri gelir başına vurur, sen bunları üret, neyine lazım senin ileri teknoloji diye.

  nihayetinde söylemek istediğim şudur ki; önce üretilmesi gereken şeyleri üretmeyi sağlayacak bir bilinç ve eğitim vermeden, salt enerji artırımına giderseniz varabilceğiniz en son nokta, dünyanın amelesi olmaktır. nükleer enerjiye ihtiyacımız var mı? kesinlikle yok, çünkü bunu gerektirecek saygın bir üretimimiz yok.
  Alıntı
+ Yorum Gönder