+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Safranbolu el sanatları, safranbolu hakkında Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Safranbolu el sanatları, safranbolu hakkında
  Safranbolu'da çok güzel el sanatları yapılıyormuş, Safranbolu el sanatları hakkında kısaca bilgi verir misiniz? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Safranbolu Belediyesi ile Başkent Fuarcılık tarafından organize edilen ve 8 Temmuz'a kadar sürecek olan Safranbolu Geleneksel El Sanatları Şenliği, Aslanlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle başladı. Amaçlarının 3 bin yıllık tarihi olan…
  Safranbolu Belediyesi ile Başkent Fuarcılık tarafından organize edilen ve 8 Temmuz'a kadar sürecek olan Safranbolu Geleneksel El Sanatları Şenliği, Aslanlar Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle başladı.

  Amaçlarının 3 bin yıllık tarihi olan Safranbolu'yu dünyaya tanıtmak olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Ceylan, "Tarihimizde ilk defa böyle bir şenlik düzenleniyoruz. Amacımız Safranbolu'nun el işi ve dokuma sanatlarını dünyaya tanıtabilmektir. Bu organizasyonda Safranbolu'nun dışında yurtiçinden Şanlıurfa, Trabzon, Samsun, Ordu, Erzurum, Kütahya, Malatya, Siirt, Denizli, Konya, Ankara, İstanbul, İzmir ve Nevşehir gibi çeşitli illerimizin yöresel el işlerinin yanısıra yurt dışından ise Tayland, Pakistan, Mısır, Çin ve Filipinler'in de el işlerini sergiliyoruz" dedi.

  8 Temmuz'a kadar devam edecek olan El Sanatları Şenliği'nde çeşitli yarışmalar da düzenlendiğini belirten Ceylan, vatandaşların ilgisinin de büyük olduğunu söyledi.

  Etkinliklere Türkiye'nin yanısıra Mısır, Hindistan ve Malezya dans grubupları da renk katıyor.
+ Yorum Gönder