+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Malatya darende günpınar şelalesinin tarihi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Malatya darende günpınar şelalesinin tarihi
  Malatya Darende Günpınar Şelalesinin tarihçesi hakkında bilgi istiyorum. Günpınar Şelalesi nerede ve oraya nasıl gidilir? kısaca açıklar mısınız 2. Asel
  Bayan Üye

  Malatya darende günpınar şelalesinin tarihi

  Günpınar Şelalesi, Malatya iline bağlı Darende İlçesi’nin 10 km kadar batı yönünde bulunmaktadır. Günpınar Çayı çok yüksek bir yerden akmaktadır. Bu yüzden de kaynağından çıktıktan sonra kayalar arasında oldukça hızlı bir akış yapmaktadır. Suyun çıkış yerinden yere düşüş mesafesi yaklaşık 40 - 45 metre kadardır. Bu mesafeden suyun akışı ve yere düşüş anı izlenmeye değerdir.

  Malatya darende günpınar şelalesinin tarihi.jpgMalatya darende günpınar şelalesinin tarihi1.jpg


  Şelalenin aktığı yerde yani düştüğü yerde oluşan muhteşem ses ve su buharı olarak çevreye yayılmasını izlemek harika bir duygudur. Bu muhteşem doğa harikası görüntünün yanında birde Günpınar şelalesinin etrafındaki ağaçlar ayrı bir güzellik katmaktadır bu bölgeye. Bu sık ve yem yeşil ağaçlar ile Günpınar şelalesinin oluşturduğu su gösterisi birleşince ortaya harika bir görüntü çıkmaktadır. Bu doğa harikasını görmek isteyen bir çok kişi her yıl Malatya’ya bağlı Darende İlçesi’ni ziyaret etmektedir. Her yıl yerli ve yabancı turist sayısı artarak devam etmektedir. Bu harika doğa gösterisini izlemek için sizde fazla zaman kaybetmeyin en kısa zamanda Darende ilçesindeki Günpınar şelalesini ziyaret ediniz.

  Özel İdare tarafından Günpınar Şelalesinin çevre düzenlenmesi yaptırılmıştır. Bu çevre düzenlenmesi sonucu Günpınar Şelalesine ilgiyi daha da arttırmıştır. Çünkü çevre düzenlenmesi sonucu şelale bir tür cazibe merkezine dönüşmüştür. Günpınar Şelalesi, doğal güzelliğini bu çevre düzenlemesi sonucu daha da fazla göstermektedir
+ Yorum Gönder


malatya darende şelalesi resimleri,  malatya darende şelale