+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Vücut temizliği ve bakımı neden önemli Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vücut temizliği ve bakımı neden önemli
  Vücut temizliği ve bakımı neden önemli acaba insanlar vücutalarına gerekli özeni göstermezlerse vücutta ne gibi değişimler olur temizliğin vücut için neden önemli olduğu konusunda bana acil bilgi gerekiyor bana bu konuda acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Vücut temizliği ve bakımı neden önemli

  Vücut temizliği ve bakımı çok önemlidir. Genelde hep acele ve zorunlu olan “duş”ların aksine haftada bir kendimize mutlaka bir banyo şöleni düzenlemeliyiz. İş hayatımız veya özel hayatımızdaki sorunlardan kurtulmanın en ideal yolu, köpük köpük bir küvetin içinde banyo süngeri yardımıyla yumuşak ve dairesel hareketlerle masaj yaparak kendi ruhsal terapi merkezinizi yaratmış oluyorsunuz. Masajı dairesel hareketlerle yapmak, lenf drenajının harekete geçmesi ve kan dolaşımını rahatlatmak demek. Banyo keyfinizin ardından daima ılık suyla durulanmalısınız!

  Hepimiz, temizliğin sadece her gün yıkanmakla olabileceğini düşünürüz. Oysa her gün yıkanmak, sıcak yaz günleri ya da spor yapıp terlemek gibi durumların dışında çok doğru bir uygulama değildir. Hangi cilde sahip olursan ol, iki günde bir banyo yapmalısın. Çünkü, tenimizin doğal bir nemlendiricisi vardır. Her gün banyo yapmaksa onu yok etmek demektir. Ve bu da iyi bir şey değil kabul edersiniz ki…

  Yıkanırken neler kullanıyoruz, bir bakalım isterseniz:

  Sabunlar, duş jeli veya duş kremi, hepsi vücut temizliğimizi sağlayan çeşitli ürünlerdir.

  Yağlı bir tene sahipseniz sabun, karma bir ten yani sırt bölgesi yağlı diğer bölgeler kuru ise duş jeli, kuru bir tene sahip ise duş kremi tavsiye edilebilir. Hassas bir tene sahipseniz parfümsüz ve renksiz ürünler tercih etmelisiniz. Hassas ciltler bu tür bir ürünü seçerken doktorunuza danışmanız gerekmektedir.

  Günümüzde çeşitli banyo süngerleri, fırçaları ve keseleri vardır. Kuru ciltler sünger tercih etmelidir. Yağlı ve karma ciltler ise kese veya fırçayı seçme özgürlüğüne sahiptir.

  Banyonuzu, eğer cesaretiniz varsa mutlaka soğuk duşla bitirin! Bir dakika kadar soğuk duşun altında kalmak, hem kan dolaşımınızı hızlandırır hem de vücudunuzun ve teninizin diri kalmasını sağlar. Ayrıca bir dakika hoplayarak soğuk duşun altında kalmak, sizin 70 kalori yakmanızı sağlayacaktır.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  İnsanların sağlıklı bir yaşam sürdürmeleri temiz ve bakımlı olmalarına bağlıdır. İnsanlar düzenli olarak temizlik yapamaya gerekli özeni göstermedikleri takdirde hem kirli kokacak hemde bakterilerin üremeleri sonucu hastalıklara daha kolay yakalanacaklardır.İnsanların haftada en az iki defa banyo yapmaları gerekir. Günde iki defa dişlerini fırçalamaları gerekir. El temizliğine çok dikkat edilmesi insanları hastalıklardan korumada etkilidir. Tüketilen gıdaların hijyenine ve yaşanılan ortamın temizliğine dikkat edilmesi gerekir.
+ Yorum Gönder