+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Büyük dinler nerede doğmuştur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Büyük dinler nerede doğmuştur
  Büyük dinler nerede doğmuştur? Dünyada bilinen büyük dinler kaç tanedir ve bu dinler hangi kıta da doğmuştur bana dünyada bulunan dört dinin nerede doğduğu konusunda acil bilgi gerekiyor bana bu konuda acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Umarım bana işime yarayacak bilgi verirsiniz. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Büyük dinler nerede doğmuştur


  Dünyadaki bütün büyük dinler, Asya’da doğmuştur. Bunlardan üçü Musevilik, Hristiyanlık ve İslam Asya’nın batısında, aynı bölgede başlamıştır. Dünyanın her yerinde insanlar kendilerinden daha büyük güçlere taptıkları inanç sistemleri kurmuşlardır. İlk dinler doğa güçleriyle Güneş, Ay, rüzgar, su, kayalar, ağaçlar ve hayvanlarla ilgiliydi. Hinduizm, Asya inançlarının en eskisidir. Gıdaları, davranışları, törenleri ve hatta insanların yaptığı işleri düzenleyen pek çok Hindu tanrısı ve kuralları vardır. Hindu tanrılarının heykelleri enerji doludur. Dört kollu Vişnu, evrenin koruyucusudur. Şiva’yla beraber Vişnu, Hinduizm’in ilk esas tanrısından biridir.

  Budizm Hindistan’da M.Ö. yaklaşık 500 yılında başlamış ve daha sonra misyonerler aracılığı ile Burma ve Çin’e yayılmıştır. Doğduğu yer olan Hindistan’da Budizm hemen hemen ölmüştür.

  Gerçek Dosyası: Hindu hacılar kutsal Ganj Nehri’nde yıkanır. Bu gelenek günümüzde de devam ettirilmektedir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Büyük dinler asya kıtasında doğmuştur. İslamiyet musevilik ve hristiyanlık asya kıtasında doğmuş dinlerdir. Dünyanın her yerinde insanlar bir yaratıcıya inanırlar . Büyük dinler dışında pek çok din bulunmaktadır. Bu dine mensup kişiler ya güneşe ya ateşe yada putlara taparlar. Hindular inekleri kutsal görürken budistler buda heykeline taparlar.
+ Yorum Gönder