+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Vücudumuzdaki en küçük kemik nerededir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Vücudumuzdaki en küçük kemik nerededir?
  Vücudumuzdaki en küçük kemik nerededir? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Vücudumuzdaki en küçük kemik nerededir

  Vücudumuzdaki en küçük kemik nerededir.jpg

  Vücudumuzdaki en küçük kemiğin adı üzengi kemiğidir. Bu kemik orta kulaktadır ve ses sinyallerini beyne taşıyan sistemin bir parçasıdır. Yalnızca 3 mm uzunluğunda olan üzengi kemiği, bir pirinç tanesi büyüklüğündedir. Üzengi kemiğinin dip kısmı oval pencere adı verilen bir zara bağlıdır ve bu zardan sonra iç kulak başlar. Çekiç kemiği ve örs kemiği denilen başka iki küçük kemiğe bağlıdır. Bu kemiklerin üçü de sesin sinir sinyalleri olarak beyne gönderilmeden önce toplandığı kulak zarına bağlıdır.

  Kulak, dengemizi korumak için çok önemli bir organdır. Denge algısı olmadan vücudumuzu dik tutamayız ve hareket etmeye çalıştığımız zaman sendeler ve düşeriz.

  Gerçek Dosyası: Bazı insanların gemiyle, arabayla, trenle veya uçakla seyahat ettikleri zaman midesi bulanır. Yol tutması, boşluktaki organların aşırı uyarılmasından kaynaklanır. Ancak araştırmacılar neden bazı insanları diğerlerinden daha kolay yol tuttuğunu henüz bilmemektedir.

 3. Ziyaretçi
  iyi ki site var ödevime yardımcı oldu
+ Yorum Gönder


vücudumuzdaki en küçük kemik,  vücudumuzdaki en küçük kemik hangisidir,  vucudumuzdaki en kucuk kemik ,  vucudumuzdakı en kucuk kemık,  vucudumuzdaki en küçük kemik,  vücüdumuzdaki en küçük kemik