+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Günlük Yaşam İçin Pratik Bilgiler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Günlük Yaşam İçin Pratik Bilgiler
  Günlük yaşamımızı kolaylaştıracak pratik bilgiler verir misiniz? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Günlük Yaşam İçin Pratik Bilgiler

  g-nl-k-ya-am-in-pratik-bilgiler.jpg
  Ağız kokusu için kahve çekirdeği çiğneyin.
  Akü başları oksitlenirse kola sürerseniz oksitlenmeyi önlersiniz.
  Alçının çabuk donmasını engellemek istiyorsanız suyunun içine ondan bir oranında sirke ya da bira katınız. Alçının üzerine su dökmek yerine suya alçıyı dökerek hamuru kararsanız alçının topaklaşmasını önlersiniz.
  Arı, sivrisinek sokmalarına karşı; Kesme şekeri hafif ıslatın, sokulan kısmın üzerine hafifçe bastırın zehiri alır ve kaşınmayı şişmeyi önler.
  Ampülün üzerine biraz parfümünüzden sıkınız,yakıldığından mis gibi kokar odanız.
  Satın aldığınız ayakkabılar sıkıyor ise onları bir kaç dakika buhara tutun.
  Eğer ayaklarınız çok ısınıp şişiyorsa onları saatlerce sıcak suda bekletmeyin, aksine kolonya ile ovalayın. Bilekleriniz ve ayaklarınız şişmeyecektir.
  Eğer ayaklarınız çok hassas ise, sıcak havalarda şikayetleriniz artıyorsa, her sabah bir kaç damla zentinyağı ile ovalayın.
  Ayakkabı almaya öğleden sonra, hatta akşama doğru gidin. Çünkü sabah saatlerinde ayak daima küçüktür.
  Ayakkabılarınız dar geliyorsa, sirkeyle ıslattığınız gazete kağıtlarıyla doldurun. Sabah ayağınıza uyduğunu göreceksiniz.
  Bez ayakkabıların temizlenmesi sorun oluyorsa pabuçları bir yastık kılıfının içerisine koyun. Kılıfın ağzını kapayın ve çamaşır makinesinde yıkayın. Yeni gibi olacaklardır.
  Ayakkabı boyası kurursa, boyanın üzerine bir iki damla gliserin damlatınız. Bir gün içinde yumuşayacaktır. Boyayı oda sıcaklığında saklayınız.
  Ayakkabılarınız ayağınızı sıkıyorsa; Bir bardak saf alkolü ayakkabınızın içine dökün. İyice derisine yedirin ve giyin. Derisi ayağınıza göre açılacaktır.
  Şiddetli yağmurda ya da karda ıslanan ayakkabılarınızı soba ya da kaloriferde kurutmayın. Bir sandalyenin ara tahtalarına ayakkabınızı asın ve kendi halinde kurumasını bekleyin. Eğer içi de ıslaksa gazete parçalarıyla içine tampon yapın.
  Aynanın üzerinde oluşan siyah bir leke yüzünün bozulmaya başladığına işarettir. Aynanın arka yüzünde lekenin çevresindeki parçaları soymaya kalkmayın. Lekeli, bozuk yere dikkat ederek saydam bir bantla bir parça kalay kağıdı yapıştırınız. Daha çok bozmamak için kalay kağıdını bir kez yapıştırdıktan sonra çıkarmayın.
+ Yorum Gönder