+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda İlk sihirbazlık gösterisi nerede yapılmıştı? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  İlk sihirbazlık gösterisi nerede yapılmıştı?
  Dünyadaki ilk sihirbazlık gösterisi ne zaman ve nerede yapılmıştır? sihirbazlık gösterilerinin tarihçesi hakkında kısaca bilgi verir misiniz 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  İlk sihirbazlık gösterisi nerede yapılmıştı?

  sihirbazlik nedir.jpg

  Sihir, ilk olarak antik Mısır’da yapılmıştır. M.Ö. 2700 yılı civarında yaşamış olan Mısırlı sihirbaz Dedi, iki kuşun ve bir öküzün başını kestiği, ardından yeniden yerine taktığı bir gösteri sergilemiştir. Mısırlı başka sihirbazlar da şişe ve top numaraları ile ün kazanmıştır. Bu numarada, küçük toplar ters çevrilmiş bir şişeden veya kaptan diğerine geçiyormuş gibi görünür. Sonunda küçük toplar daha büyük bir top, portakal veya canlı yavru tavşan gibi beklenmedik nesnelere dönüşürler. Sihirbazlık tarihindeki en büyük olaylardan biri, bir kadının ikiye bölünmesiydi. Bu gösteri 1921 yılında Londra’da ilk defa yapıldığında, İngiliz sihirbaz (sahne adı P.T. Selbit olan) Percy Tibbles içinde bayan yardımcısının olduğu bir kutuyu ikiye bölmüştür. Yardımcı burnu bile kanamadan kutudan çıkmıştır.

  Gerçek Dosyası: Rün sözcüğü sır anlamına gelen Gotik bir sözcükten gelmektedir. Rün, en eski yazılı alfabenin harflerinden birisidir. Rün harfler ilk olarak muhtemelen muskalar ve büyü yapan pagan rahipler tarafından kullanılmıştır.
+ Yorum Gönder