+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Neden Bazı Baklagiller Gaz Yapar? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Neden Bazı Baklagiller Gaz Yapar?
  Neden Bazı Baklagiller Gaz Yapar? Baklagillerin gaz yapmalarının nedenleri nelerdir. Bana baklagillerin gaz yapma nedenleri konusunda çok acil bilgi gerekiyor bana baklagillerin neden gaz yaptıkları konusunda acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum. Şimdiden teşekkür ederim. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Neden Bazı Baklagiller Gaz Yapar?


  Kış aylarında baklagiller sık olarak sofralarımıza konuk olurlar.Pilav üstü kuru fasülye ya da barbunya sevdiğimiz yiyecekler arasındadır.Ama sevmemize rağmen çok fazla yememizi engelleyen bir özellikleri vardır;çok fazla gaz yaparlar.Bazı baklagillerin diğer yiyeceklere oranla daha fazla gaz yapmasının nedenini biliyor musunuz?

  Sindirim enzimlerimizin yetersiz kaldığı besinler,kalın bağırsağımızdaki simbiyont bakteriler tarafından parçalanırlar.Bu işlem sırasında da bağırsak gazını oluşturan gazlar açığa çıkar.Baklagillerde bulunan oligosakkaritlerin sindirimi için enzimlerimiz yetersiz kaldığı için,bu besinler yendiğinde bağırsaklarda normalden daha fazla gaz oluşur.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Baklagiller kışın çok fazla tüketilen besinlerin başında gelmektedir. Baklagiller çok sevilmelerine rağmen aşırı gaz yapmaları nedeni ile pek çok kişinin tüketmekten çekindiği gıdaların başında gelmektedirler. Baklagillerin gaz yapma nedenleri sindirimlerinin zor olmasından kaynaklanmaktadır. Baklagiller bağırsaklarda tamamen sindirildikleri için bağırsak gazlarına sebep olurlar.
+ Yorum Gönder