+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Hayvanlar Tek Başlarına Doğururlarken, İnsanlar Neden Yardıma İhtiyaç Duyarlar? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hayvanlar Tek Başlarına Doğururlarken, İnsanlar Neden Yardıma İhtiyaç Duyarlar?
  Hayvanlar Tek Başlarına Doğururlarken,İnsanlar Neden Yardıma İhtiyaç Duyarlar? Hayvanlar kendi kendilerine doğurabiliyorken insanlar neden tek başlarına doğum yapamıyor yada hayvanlar doğumdan sonra hemen normal hayatlarına geri dönebiliyorken insanlar neden normal hayatlarına geri dönemezler bilgilendirirseniz çok sevinirim. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Hayvanlar Tek Başlarına Doğururlarken, İnsanlar Neden Yardıma İhtiyaç Duyarlar?
  Hepimiz öyle ya da böyle sokak hayvanlarıyla iletişim halindeyiz.Etrafta hamile kediler ve köpekler görürüz.Bir süre sonra yavrular doğar ve anneleriyle birlikte yaşamaya başlarlar.İnsan doğumunun zorluğu göz önüne alındığında,hayvanların kendi kendilerine doğurmaları ve doğumdan hemen sonra ayağa kalkabilmeleri gerçekten tuhaftır.Peki,insanlar neden doğum esnasında yardıma ihtiyaç duyarlar?

  Doğum esas olarak fizyolojik kabul edilir. Yani dışarıdan hiç bir müdahale olmaksızın gerçekleşmesi beklenen bir olaydır. İnsanlarda da bu durum genellikle böyledir. Bir çok doğum vakası kendiliğinden gerçekleşmekle birlikte, bebek ve anne ölüm riskini, oluşacak komplikasyonları ve ağrıyı azaltmak için çeşitli yardımcı müdahalelere ihtiyaç olmaktadır. Hayvanlarda doğum eylemi, bebek veya anne ölümü göze alınabileceği ve ağrı ihmal edildiği için genellikle müdahale gerektirmez.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Hayvanlar tek başlarına birden çok hayvanı aynı doğumda doğurabiliyorlar aslında hayvanlarda insanlar gibi ağrı çekerler ve doğum sonrası ölebiliyorlar ama hayvanların ölümleri insan kadar önemsenmediği için hayvanlara doğum sırasında müdahale edilmez. İnsanlarda tek başlarına doğum yapabiliyorlar insanlara müdahale ağrı kesmeye ve doğumu kolaylaştırmaya yada olacak sorun karşısında annenin ve bebeğin sağlığını korumaya yönelik müdahale edebilmek için destek olunmaktadır.
+ Yorum Gönder