+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda El Tırnaklarının Ayak Tırnaklarından Daha Hızlı Uzamasının Nedeni Nedir? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  El Tırnaklarının Ayak Tırnaklarından Daha Hızlı Uzamasının Nedeni Nedir?
  El Tırnaklarının Ayak Tırnaklarından Daha Hızlı Uzamasının Nedeni Nedir? Ellerimin tırnakları genelde ayaklarımın tırnaklarından önce uzamaktadır. İnsanların el tırnakları neden ayak tırnaklarından önce uzar bana bu konuda bilgi gerekiyor bana bu konuda bilgi verebilir misiniz? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  El Tırnaklarının Ayak Tırnaklarından Daha Hızlı Uzamasının Nedeni Nedir?
  Tırnak bakımı yaparken sanırım dikkatinizi çekmiştir;el tırnaklarımızı ayak tırnaklarımıza oranla daha sız keseriz.Bu da el tırnaklarının ayak tırnaklarından daha hızlı uzadığı anlamına gelir.Peki,hem ayaktaki,hem de eldeki tırnaklar aynı maddeden oluştuğu halde elimizdekiler neden daha hızlı uzarlar?
  Ellerimizi (özellikle de parmaklarımızı) çok daha etkin bir şekilde kullandığımızı düşünürsek; ellerimize ulaşan kan miktarı, ayaklarımıza gidenden çok daha fazla olacaktır. Bu da, el tırnaklarımızın niçin ayak tırnaklarımızdan daha hızlı uzadığını açıklamaya yetecektir. Ayrıca, benzer nedenlerden ötürü, ellerimizdeki yaralar da ayaklarımızdaki yaralardan çok daha hızlı iyileşir.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  İnsanların el tırnakları da ayak tırnakları da aynı maddeden oluşmuştur buna rağmen ellerin tırnakları ayak tırnaklarına göre daha hızlı uzar bunun nedeni ellerin ayaklara göre daha aktif olmalarından kaynaklanmaktadır. Sadece tırnaklar değil aynı zamanda ellerde oluşan yaralanmalarda ayaklara göre daha çabuk iyileşmektedir. Buda ellere giden kanın daha fazla olmasından kaynaklanmaktadır.
+ Yorum Gönder