+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Neden Uzun Süre Hareketsiz Kaldığımızda Yoruluruz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Neden Uzun Süre Hareketsiz Kaldığımızda Yoruluruz?
  Neden Uzun Süre Hareketsiz Kaldığımızda Yoruluruz? İnsan sabit bir şekilde kalınca yorulurlar bu yorgunluğun nedeni nedir bana insanların neden hiç bir fiziksel aktivite yapmadan yoruldukları konusunda acil bilgi verebilirseniz çok memnun olurum Acil olursa çok sevineceğim teşekkürler. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Neden Uzun Süre Hareketsiz Kaldığımızda Yoruluruz?

  Yorgunluk hissinin temel nedeni vücuttaki enerji eksikliğidir. Enerji rezervlerinin normalden fazla tüketilmesi, yoğun fiziksel etkinliğin dışında, vücuttaki bazı metabolik aksaklıklar durumunda da gerçekleşebilir. Özellikle vücudun toksik maddelerle savaşımı durumunda, enerji rezervlerinden yüklü bir tüketim gerçekleşir. Bir diğer yorgunluk nedeni, yoğun etkinlik sonucu kaslarda oluşan laktik asit birikimidir.

  Özellikle ortopedik olmayan bir pozisyonda, eklemlerimiz ve kaslarımız belirli bir süre hareketsiz kaldığında, ya da uykudan yeni uyandığımızda, kas ve eklemlerimiz "ısınıncaya" kadar yorgunluk hissi duyuyoruz. Ancak bu, enerji azlığı nedeniyle ortaya çıkan fizyolojik yorgunluktan oldukça farklı.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  İnsanlar uzun süre hareket etmeden durduklarında yada uykudan yeni uyanıldığı zaman insanlar kendilerini yorgun hissederler. Vücut ısısı uyurken düşer ve vücut toksin atmaya ve dinlenmeye efor harcadığı için belli bir süre yorgunluk hissi yaşanır bu yorgunluğu atmak için belli bir süre geçmesi gerekir.
+ Yorum Gönder