+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Radyo Frekansları Neden Her Şehirde Ayrıdır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Radyo Frekansları Neden Her Şehirde Ayrıdır?
  Her şehrin neden kendine göre farklı radyo frekansları vardır? Lütfen kısaca radyo frekanslarının şehirlere göre değişikliği hakkında bilgi verir misiniz? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Radyo Frekansları Neden Her Şehirde Ayrıdır?


  Radyolar en popüler eğlence araçlarından biridir.Gün boyu ister evde,ister yolda,ister çalışırken pek çoğumuz radyomuzu mutlaka açarız ve o anda işimizi yaparken bir yandan da radyo dinleriz.Bir süre sonra radyonun dalga ayarlarıyla oynayıp kendi kanalımızı bulmaya çalışır ve bulunca rahatlarız.Peki,radyo frekansları neden şehirlere göre değişiklik gösterir?

  Radyo yayıncılığında kullanılan dalgalar genellikle sınırlı mesafelidir.Yerel radyoların yaptığı yayınlar yayın yaptıkları yerin çevresinde etkili olup dinlenebilir.Ulusal yayın yapan radyolar da dinlenmek istedikleri illerde ayrı ayrı vericilerle yayın yaparlar.Her bir verici farklı frekanstan yayın yapabilir.Bu yüzden belli bir radyonun yayın frekansı ilden ile değişebilir.
+ Yorum Gönder