+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Uyumaya Hazırlanırken Bazen Aşağı Düşüyormuş Hissine Neden Kapılırız? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Uyumaya Hazırlanırken Bazen Aşağı Düşüyormuş Hissine Neden Kapılırız?
  Uyumaya Hazırlanırken Bazen Aşağı Düşüyormuş Hissine Neden Kapılırız? insanların bazıları uyuyacakları sırada düşme hissi yaşayarak irkildiklerini söylerler insanlar uyuma esnasında neden böyle bir hisse kapılırlar bana bu konuda bilgi verecek bir yazı paylaşımı yapabilir misiniz? 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Uyumaya Hazırlanırken Bazen Aşağı Düşüyormuş Hissine Neden Kapılırız?


  Çoğunlukla uykuya dalmadan hemen önce bu şekilde bir hisse kapılmak,çoğu insanın başına gelen bir durumdur.Birden yüksek bir yerden boşluğa doğru düştüğünüz yanılgısına kapılarak yatağınızda sıçrayıp bir an için uyanırsınız.Peki,bunun nedeni üzerine hiç düşündünüz mü?

  Açıkçası bunun nedeni bilimsel olarak tam açıklanamamıştır.Büyük bir ihtimalle vücudumuzun uykuya fizyolojik olarak hazırlanışı esnasında meydana gelen belirli elektriksel ve hormonal değişimlerin bir sonucudur.

  Özetle bu hissin,kaslarımızın ani ve kısa kasılmaları sonucunda ortaya çıktığını da söyleyebiliriz.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Çoğu insan tam uyuyacakları sırada birden düşme hissi yaşadıklarını ve irkilerek kalktıklarını söylerler. Düşme hissinin nedeni henüz belli olmamıştır. Ama yapılan araştırmalar bunun nedeni olarak insanların kaslarının uykuya hazırlanması ile hormonların hareketlerine bağlamışlardır ama bunu kesin olarak kanıtlayamamışlardır.
+ Yorum Gönder