+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Biberden Ağzımız Yandığında Su İçmek Neden İşe Yaramaz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Biberden Ağzımız Yandığında Su İçmek Neden İşe Yaramaz?
  Biberden Ağzımız Yandığında Su İçmek Neden İşe Yaramaz? Biber yemeği çok seviyorum ama biber ağzımı yakıyor ve ne kadar su içersem içeyim bir etkisi olmuyor bunun nedeni nedir acaba bana biberin acısını gidermek için neler yapabileceğim konusunda bilgi verebilir misiniz. 2. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Biberden Ağzımız Yandığında Su İçmek Neden İşe Yaramaz?

  Yağ ve su kesinlikle birbirlerine karışmaz. Biberlerin yakıcılık veren maddesi yağlı olduğu için, ne kadar su içerseniz için onu nla birleşmez. En iyi metot ekmek yemektir. Ekmek bu yağı emer ver mideye taşır.

  Bir diğer etkili yol da süt içmektir. Sütün içinde ki kazein maddesi bir deterjan görevini üstlenir ve biberin yağıyla karışarak ağızı temizler.
 3. Gülşen
  Devamlı Üye
  Biber yemeği çok seviyorsunuz ve biberin yakıcı maddesi ağzınızı yaktığında en iyi çözüm ekmek yemektir. Biberde bulunan yakıcı madde yağlı olduğu için biberin acısına su fayda etmemektedir Çünkü su ile yağ karışmaz bu nedenle de içilen su etki etmemektedir.
+ Yorum Gönder