+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Organizasyon nedir hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Organizasyon nedir hakkında bilgi
  Organizasyon nedir hakkında bilgi 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Organizasyon nedir hakkında bilgi


  Organizasyon nedir


  Anlam olarak düzenlemek, kurmak, örgütlemek fiillerini temsil eden organizasyon; hizmet edilenlerin bir adım önünde olmayı gerektiren bir yaşam felsesidir. Bunun için gerekli olan tek hedef yaratıcı tasarımlar olmalıdır. Bu felsefe 2 kişilik bir yıldönümü kutlamasından 1000 kişilik şirket açılışı arasında bir fark gözetmez.

  Organizasyonun amacı;
  Karmaşıyı durdurmak
  Alışkanlıkları gözlemlemek
  Gereksiz olanları elimine etmek
  Fonksiyonel bir sistem oluşturmak
  Zamanı yönetmek
  Düzeni sağlamak olmalıdır.

  Organizasyon bünyesinde verilen hizmetler; Açılış, Özel Kutlama Organizasyonları ve Teknik Ekip, Ekipman Temini, Animasyonlar, Sanatçı Temini, İkram Servisi, Dekorasyon, Fotoğraf ve Video Çekimi, Host ve Hostes Temini, Protokol ve Basın İlişkileri olarak sağlanmaktadır.

  Türkiye'de organizasyon denilince maalesef bundan anlaşılan catering hizmetleridir. Cafcaflı masalar, giydirilmiş sandalyeler, masa üstünde şamdanlar Bu durumda her şey birbirinin tekrarı olan bir rutin içinde davam eder. Özgünlük, yaratıcılık, kişiye ya da şirkete has sunum hep geriye itilmiştir. Bunda doğal olarak müşterinin beklentilerinin ve bu organizasyonun herkes tarafından yapılabileceği bir angarya fikrinin yerleşmiş olmasıdır.

  Bütün bu sebeplerden organizasyon hazırlanırken; müşterinin aklına gelmeyen, yapamayacağı yaratıcı fikirlerin oluşturulması lazımdır. Burada da karşımıza çıkan engel maliyetler olacaktır. Zaten gereksiz bir angarya olan bu organizasyon bu durumda sadece bir kokteylle dönüşür müşterinin gözünde

  İşte burada devreye girmesi gereken, ikna edici fikirle birlikte fark yaratmaktır. Müşteriye; O'nun adına yapılan bu organizasyonun amacının kendi skalasındaki diğerlerinden bir adım önde, bir adım farklı olduğunu anlatabilmektir.

  İşimiz ve amacımız kurumların ve kişilerin her türlü organizasyon, iletişim ve halkla ilişkiler etkinlikleri, yönetim danışmanlığı, reklam ve tasarım ihtiyaçlarınıza yönelik, hızlı, farklı, yaratıcı çözümler üretmek ve hayata geçirilmesinde destek vermektir.

  Arti Organizasyon'un amacı hikâyedeki gibidir;

  "Yaşlı bir marangoz, işveren müteahhidine gidip artık yaşlandığını emekli olmak istediğini söylemiş. Müteahhit işine hayranlık duyduğu işçisinin ayrılma kararını üzülerek kabul etmiş ama ondan son bir ev yapıp öyle ayrılmasını istemeden de edememiş. Marangoz kabul etmiş evi yapmış, yapmış yapmasına da gönlü yaptığı işte olmadığı için hayatında yaptığı en kötü ev olmuş. Müteahhit evi görmeye geldiğinde marangoza bir anahtar uzatmış "bu ev senindir" demiş, "sana hediyemdir". Tabii marangoz çok üzülmüş bu duruma. "Kendi evimi yaptığımı bilseydim, böyle mi yapardım" demiş ama beyhude"
+ Yorum Gönder