+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Yurtdışında eğitim için nereden bilgi alabilirim? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Yurtdışında eğitim için nereden bilgi alabilirim?
  Yurtdışında eğitim için nereden bilgi alabilirim? 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  cevap Yurtdışında eğitim için nereden bilgi alabilirim?

  İnternette küçük bir araştırma yaparak bu şirketleri bulabilir ve onlardan bilgi alabilirsiniz.
 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Yurtdışı eğitim hakkında bilgi

  Yurtdışı eğitim, genellikle az gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerden gelişmiş ülkelere yönelen bir öğrenci akımı olarak algılansa da, aslında kendi vatandaşı bulunulan topraklar dışında, dini, dili, kültürü farklı yabancı bir ülkede eğitim almaktır.

  Yurtdışı eğitim, dil eğitimi, üniversite eğitimi, yükseklisans eğitimi, mesleki ve kariyer eğitimi gibi temel başlıklar altında gruplandırılabilir.


  Türkiye'deki öğrencilerin yurtdışı eğitim konusundaki genel eğilimi Amerika ya da Almanya'da eğitim almak olarak belirmiştir. Yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilere, gidilecek ülke konsololuklarında öğrenci vizesi verilerek, o ülkede belirli bir süre,ülkenin haklarından sınırlı olarak yararlanma hakkı tanınmaktadır.

  Ancak Türkiye'de öğrenim gören yabancı öğrenci de vardır. Bunların çoğu Türki cumhuriyetlerden, Ermenistan'dan, İran'dan ya da Gürcistan'dan gelmedir.

+ Yorum Gönder