+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Empati ile ilgili sloganlar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Empati ile ilgili sloganlar
  Empati ile ilgili sloganlar

  Empati hakkında sloganlar lazım 2. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Empati ile ilgili sloganlar


  Empati üzerine kitaplar yazılsa da cümleler söylense

  Empati gereklidir..

  Empati bir yaşamdır

  Empati bir umuttur

 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Empati ile ilgili sözler

  Halk arasında empati kurmayla ilgili güzel sözler var; “Benim yerimde sen olsaydın ne yapardın?”, “Kendine yapılmasını istemediğin bir davranışı sen de başkasına yapma.” Kendine söylenmesini istemediğin bir sözü sen de söyleme.”

  Nasrettin Hoca bir gün eşeğinden düşer ve acıyla kıvranır. Başına toplananlar “Hemen bir doktor çağırın…” diye bağrışırken, Hoca, “Bana doktor değil, eşekten düşmüş birini bulun” diye bağırır.

  Hoca bu düşüncesiyle eşekten düşenin çektiği acıyı, en iyi anlayanın yine eşekten düşen olacağını anlatmak istemiştir.

  Empati kurarken karşılaşılan olayı yaşamış olmamız şart değildir. Empati olayları yaşamayı değil, anlamayı ifade eder. Anlamaya çalışma eğitimle geliştirilebilir.

  Empatinin temelinde karşısındaki kişiyi dinleme vardır. Dinlemek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Eleştirmeden, yargılamadan, nasihat etmeden dinlemek karşıdaki kişiyi rahatlatır. Çünkü anlaşıldığını hissetmek karşımızdaki kişinin bizi dinlediğini hissetmemize bağlıdır. Günlük yaşamda empatiyi tutum haline getirmeliyiz.

  Toplumumuzda birbirini anlayan bireylerin olması dileğiyle

+ Yorum Gönder


empati ile ilgili sloganlar,  empati ile ilgili slogan,  empati ile ilgili sözler,  empati sloganları,  empati slogan,  empati üzerine sözler