+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Gangam style 'ın bulucusu psy nin yaşı kaçtır? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Gangam style 'ın bulucusu psy nin yaşı kaçtır?
  Gangam style 'ın bulucusu psy nin yaşı kaçtır?
  psy kaç yaşındadır? 2. Ziyaretçi

  Gangam style 'ın bulucusu psy nin yaşı kaçtır


  Cevap : 35 yaşında


  ABD merkezli haber sitesi Daily Beast Psy hakkında bilinmeyenleri masaya yatırdı. İkiz çocuk babası olan Psy aynı zamanda eski bir asker. Gerçek adı Park Jae-sang (34) olan Güney Koreli pop yıldızı ‘Madonna gibi’ olmak istediğini söylüyor.

  Youtube’da 595 milyonun üzerinde tık alan Psy geçen haftayı şarkısının tanıtımı için Avustralya ve ABD’yi dolaşarak geçirdi. Guinness rekorlar kitabına Youtube’da en fazla tıklanan video olarak giren Gangnam Style hakkında konuşan yapımcı Scooter Braun, “Bu video Michael Jackson’ın ‘Thriller’ videosundan bu yana en iyisi” diyor.

  Gangnam Style dansı da, Macarena’dan bu yana görülen en popüler dans.

  AİLESİNİN TEK OĞLU

  48 saatte, Güney Kore’nin başkenti Seul’un Gangnam adlı bölgesinin 28 yerinde çekilen videodaki dans da tesadüf değil. Psy dansı bulmak için koreograflarıyla 30 gün boyunca çalıştıklarını söylüyor. Queen, Aerosmith ve Def Leppard dinleyerek Seul’un lüks mahallesi Gangnam’da büyüyen Psy okul hayatında başarılı olmadığını dile getirdi. “Kore’de babanızın işini sürdürmeniz gelenektir.

  Ben ailemin tek oğluyum bu nedenle beni çok zorladılar” diyen Psy aile şirketinin başına geçmedi. ABD’deki Boston Üniversitesi’nde okuyan Psy kısa süre sonra okula ara verdi. Kalan parasıyla ABD’de müzik yapmaya başlayan Psy daha sonra ‘Berklee College of Music’ adlı okulda okumaya başladı.

  2001′de Kore’ye dönerek ilk albümünü çıkaran genç adam sonraki yıllarda iki albüm daha piyasaya sürdü. 2003′de müzik kariyerine ara vererek askere giden Psy 2 yıl boyunca teknisyen olarak görev yaptı. Askerliğini bitirince Yoo Hye-yeon adlı sevgilisi ile evlenen Psy’nin ikiz çocukları oldu.


 3. Zeyneb
  Bayan Üye
  Gangam style hakkında bilgi
  İlk başta rekorunu milyonlarda kıran gangnam style üzerinden oldukça zaman geçmesine rağmen hala izleniyor ve son olarak izlenme sayısı milyarları aşmış durumda! Bunun şerefine de You Tube boş durmamış ve izlenme sayısının yanına psy'nin şirin bir gif'ini yerleştirmiş

+ Yorum Gönder