+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Bilgi Hazinesi Forumunda Ülkemizde bulunan önemli hava limanları ve hava alanları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Ülkemizde bulunan önemli hava limanları ve hava alanları
  ülkemizde bulunan önemli hava limanları ve hava alanları 2. HAKAN
  Özel Üye

  Kısaca ülkemizde bulunan önemli hava limanları ve hava alanları

  Ülkemizde bulunan önemli hava limanları

  ATM Dalaman Havalimanı
  Adana Havaalanı
  Amasya Mezifon Havalimanı
  Ankara Esenboğa Havalimanı
  DHMİ Atatürk Havalimanı
  Ercan Havalimanı -
  HEAŞ Sabiha
  ICF Airports
  Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı
  TAV Havalimanları
  Trabzon Havalimanı
  Zonguldak Havaalanı
  İstanbul Hezarfen Havaalanı
  İstanbul Uluslararası Atatürk Havalimanı
  İzmir Uluslararası Adnan Menderes Havalimanı

  Türkiyenin en önemli limanları hangileri

  En işlek ve büyük limanlarımızdan biri İstanbul Limanı'dır.Bu limanımız sadece bölgeye ya da Türkiye'ye değil, çeşitli kıt'alara yönelmiş bir ticaret faaliyeti içindedir.

  İzmit ve Bandırma limanları da ülkemizin önemli limanları arasındadır.İzmit,petrol ve petrokimya tesisleri ve yoğunlaşan sanayi faaliyetleri ile bir ihracat ve ithalat merkezi olma yolundadır.

  Orta Karadeniz Bölümü'nün en önemli limanı Samsun Limanı'dır.Bu limanımızdan en çok yüklenen ticarî mallar : fındık,tütün,tahıl,çimento ve maden cevheridir.

  Son yıllarda en hızlı gelişen limanlarımızdan biri olan Mersin Limanı'dır.Çok geniş bir alana yayılmış modern liman tesisleri ; çok uzun dalgakıranı ve rıhtımıyla Mersin Limanı, güney kıyılarımızın en canlı ticaret merkezlerindendir.

  Rüzgarlara karşı korunaklı olan İskenderun Limanı, demir yolu ve kara yollarıyla geniş ve verimli bir alanda bağlantılı olduğu için hızla gelişmiştir.

  Antalya Limanı, son yıllarda önemli bir turizm merkezi olmuştur. Limanın yeniden düzenleme çalışmaları tamamlanmış ; kapasitesi genişleyen liman , yatlara ve turistik amaçlı gemilere olduğu kadar ithalat ve ihracat amaçlı yükleme ve boşaltma faaliyetlerine de uygun hale getilirmiştir.

+ Yorum Gönder