+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar Bilgileri Forumunda Bilgisayar virüslerinden nasıl korunur Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Bilgisayar virüslerinden nasıl korunur

  Bilgisayar Virüslerinden Korunma Yolları Nelerdir?

  Bilgisayarı virüslerden korumak için ne gibi önlemler almalıyız?
  Virüse karşı; tüm hesaplarınız için tek bir şifre yerine, her hesap için ayrı ayrı şifre oluşturun. Ağ saldırılarının çoğunda 'insan faktörü'nden yararlanılır.

  Ağ tehditleri ve yeni türde dolandırıcılıklara karşı gerçeğe uygun haberleri dikkate alın.

  Sadece lisanslı yazılım yükleyin. Kullanacağınız lisanslı yazılımın büyük yatırım, sürekli araştırma ve geliştirme çalışmalarıyla ortaya çıktığı bir gerçek.
  Yasal yazılım, düzenli bir şekilde güncelleniyor.
  Antivirüs, antispy, antiphising, antispam, uygulama kontrolü ve güvenlik duvarı içeren kapsamlı güvenlik teknolojilerini kullanın.
  Güvenliğinizi göz önünde bulundurup kullandığınız yazılımı gözden geçirin ve bilgisayarınızı zararlı yazılımlara karşı düzenli olarak tarayın.
  MSN, Facebook gibi sosyal ağlar ve sohbet ortamlarında kredi kartı, şifre gibi kişisel bilgileri asla paylaşmayın. Karışık şifreler kullanın ve şifrenizi sık sık -en az ayda bir kere- değiştirmeyi de ihmal etmeyin.
  Ağ saldırılarının çoğunun 'insan faktörü'nden yararlanıp sadece merakınızı çekerek başarılı olduğunu unutmayın. İndirip çalıştırdığınız tüm dosyaların bağlantılarına dikkat edin.
  Tüm hesaplarınız için tek bir şifre yerine, her hesap için ayrı ayrı şifre oluşturun. Aksi takdirde özel bilginize sızan korsanın çözeceği şifreyle, bütün hesaplarınızı kolayca ele geçireceğini unutmayın.
  İnternette dolaşan her bilginin başkaları tarafından okunabileceğini asla unutmayın. Çok gizli bilgiler içeren e-postalar yollayacaksanız, içeriğin başkaları tarafından okunmasını engelleyen yazılım ve sertifikalar kullanın.
  Kötü amaçlı yazılım yaymaya çalışanlar tanınmış insanların popülaritesinden ya da Google aramalarında üst sıralarda çıkmak üzere tasarlanmış sayfalar oluşturmaya yönelik popüler arama terimlerinden yaygın bir biçimde yararlanıyorlar. Girdiğiniz internet sayfalarına dikkat edin.
  Kaynağı :Aksiyon
 2. Acil

  Bilgisayar virüslerinden nasıl korunur isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder


bilgisayar virüslerinden nasıl korunur,  bilgisayar virüsünden nasıl korunulur