+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar Bilgileri Forumunda Laptop Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Laptop Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir

  Laptop Alınırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?


  Bilgisayarınızı satın almadan bilgi sahibi olun işte size yardımcı olacak öneriler;
  1. Yüksek çözünürlüklü ekran: Bugünkü laptop'ların çoğu, genellikle yetersiz olan 1366x768 çözünürlüğüyle geliyorlar. Ancak örneğin internette dolaşırken dikey alanı önemi artıyor. Bir PC laptop satın alıyorsanız, en az 1600x900 çözünürlüğünde olmasına dikkat edin. Almayı düşündüğünüz laptop'un ekranı 15.6 inç veya daha büyükse, 1920x1080 çözünürlüğünü tercih edin.

  2. SSD sürücüler: SSD ile geneleksel sabit disk arasında dev bir hız farkı bulunuyor. Photoshop'u açarken 17 saniye beklemek istemiyorsanız, web tarayıcınız ve Windows çok daha hızlı açılsın istiyorsanız, SSD'li bir laptop almayı düşünün.

  3. Daha uzun pil ömrü: Laptop'unuzu sadece masanızın üstünde kullanmayacaksanız, pili 6 saat veya daha uzun dayanan laptop'lara göz atın. Bugün birçok laptop'un pili 3 veya 4 saatten fazla dayanmıyor ve işinizi bitirmenize izin vermiyor. Laptop'unuz, pil seçeneklerine sahipse, onu biraz ağırlaştırsa dahi daha yüksek kapasiteli pili tercih edebilirsiniz.

  4. Daha güçlü işlemci: Bir laptop alırken onu muhtemelen 3 sene kullanmak isteyeceksinizdir. Günlük uygulamaları çalıştırırken yavaşlama gibi durumlarla karşılaşmak ise hoşunuza gitmeyecektir. Core i5 veya Core i7 işlemcili bir bilgisayar ile birkaç sene daha idare edebilirsiniz.

  5. Ayrı grafik kartı: Entegre grafik çipi ile World of Warcraft'ı ortalama ayarlarda oynayabilirsiniz. Ancak ek bir ekran çipine sahipseniz, video ve fotoğraf düzenleme uygulamalarında daha yüksek performans elde edebilir, yeni jenerasyon web uygulamalarında donanım hızlandırmasından daha çok faydalanabilirsiniz.
  Hepsi bu kadar. Lütfen bu özelliklere dikkat edin.
 2. Acil

  Laptop Alınırken Nelere Dikkat Edilmelidir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder