+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar Bilgileri Forumunda Klavyede Sonsuz ∞ işareti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Zühre
  Devamlı Üye

  Klavyede Sonsuz ∞ işareti

  Klavyede Yapılan Sonsuz işareti


  Bu işareti klavye yardımı ile yapabiliriz. Yalnız kullandığınız sisteme göre bu durum değişkendir. O halde aşağıda kendinize uygun olanını bulun.
  1.yöntem: Eski Windows sürümlerinde geçerli olan bu yöntemde “Alt + 236″ tuş kombinasyonunu kullanıyorsunuz. Yani bir parmağınız Alt tuşuna basılıyken klavyenin sağındaki nümerik tuş takımından “2-3-6″ sayılarını tuşlayın.

  2.yöntem: Bu yöntemde de aynı şekilde “Alt + 8734″ tuş kombinasyonunu kullanmanız gerekiyor. Bunu yapabilmek için bir parmağınızı “Alt” tuşuna basılı tutarken bir yandan da klavyenin sağındaki nümerik tuş takımından sırasıyla “8-7-2-4″ sayılarını tuşlayın.

  3.yöntem: birdunyabilgi.org da dahil olmak üzere bazı web sitelerinde yorum yazarken veya html kodları içine sonsuz işareti koymak istediğiniz yere &infin*; yazın. (* işaretini silin ve noktalı virgülü unutmayın) Yorumu gönderdiğinizde ∞ görünecektir.

  4.yöntem:
  Windows’un Karakter Eşlem programında tüm simgeleri bulabilirsiniz. Karakter Eşlem’e girmek için Başlat butonuna tıkladıktan sonra “Tüm Programlar > Donatılar > Sistem Araçları > Karakter Eşlem” yolunu izleyebilir ya da Windows arama satırına “charmap” yazabilirsiniz. Hemen hemen her fontta bulunan sonsuz işareti karakter tablosunun sonlarına doğru yer almaktadır.

  5.yöntem: MacOS işletim sisteminde bu işareti “Alt + 5″ (Option + 5) tuş kombinasyonunu kullanarak elde edebilirsiniz.

 2. Acil

  Klavyede Sonsuz ∞ işareti isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder