+ Yorum Gönder
İnternet Sorunları ve Bilgisayar & Teknoloji Forumunda Türkiye’de en popüler cihaz masaüstü bilgisayar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizliyara
  FoRuMaciL Security

  Türkiye’de en popüler cihaz masaüstü bilgisayar

  Türkiye’de En Popüler Cihaz Masaüstü Bilgisayar Hakkında Bilgi


  Size şöyle bir araştırmadan bahsedelim;
  - Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri geliştiricilerinden Kaspersky Lab’in yaptığı global araştırma sonuçlarına göre bir Türk ailesi ortalama 3.1 adet internet kullanımı olan cihaza sahip. Bu konuda hane başına 4.3 cihaz ile Suudi Arabistan birinci, ortalama 2.6 cihaz ile Romanya ikinci sırada yer alıyor. Bu sıralamayı Rusya, Meksika ve Çin ile aynı sırayı paylaşarak takip ediyor.

  Kaspersky Lab’in Türkiye’ye özel gerçekleştirdiği araştırmaya göre;
  - Masaüstü bilgisayarlar, Türkiye’de en popüler elektronik cihaz tipi
  - Ankete katılanların %55.6’sının evinde bir adet masaüstü bilgisayar bulunuyor
  - %10.5’lik kısım ise iki ya da daha fazla masaüstü bilgisayara sahip
  - Laptoplar, yüksek performans ve taşınabilirlik kombinasyonları sayesinde her zamanki kadar yaygın ve %57.7 oranıyla her iki haneden biri bir adet kullanıyor.
  - Ankete katılanların %23’ü, evlerinde iki ya da daha fazla masaüstü bilgisayar bulunduruyor
  - Ankete katılanların %42’si akıllı telefon kullanıcısı ve %18.5’i bu tipte iki ya da daha fazla cihaza sahip
  - Katılanların %11.2’lik kısmı yakın bir gelecekte tablet almayı düşünüyor
  - Türkiye’deki büyük şehirlerinin neredeyse %1.3’lük oranı masaüstü bilgisayar, laptop, akıllı telefon ve tablet bilgisayardan oluşan modern elektronik cihazlardan oluşan tam bir sete sahip.

  Tehditler artıyor: ‘Android en çok hedef alınan işletim sistemi’
  Kaspersky Lab uzmanları 2011 yılında pekçok platformda zararlı yazılımların sayısında büyük bir artış gözlemledi. Windows işletim sistemli bilgisayarların yoğun olması virüs yazarları arasındaki popülerliği artırdı ve işletim sisteminin zararlı yazılım sayısı geçtiğimiz yıl %80 oranında bir artış gösterdi. Mac OS için olan zararlı yazılımlar da yine %35 arttı. Mobil işletim sistemlerde ise, dört platform zararlı yazılımlardaki en büyük artışın etkisinde kaldı. Windows Mobile için %13’lük bir artış gerçekleşirken, Symbian’da %16’lık bir artış yaşandı. Java2ME, temel telefonların çoğunda kullanıldığından dolayı virüs yazarları için favori bir hedef olmaya devam etti. Bu platform için yazılan zararlı yazılım sayısı ise %160 artış gösterdi. Android, aynı zamanda en çok hedef alınan sistem oldu. Öyle ki 2011 yılı başında, platformu hedef alan birkaç düzine tehdit varken, 2011 sonunda bu rakam 2000’e ulaştı. Toplam zararlı yazılım hedefleme artışında, Android yıl içerisinde neredeyse %12.000’i gördü.

  Kaspersky Lab Stratejik Pazarlama ve Marka İletişimi Başkanı Alexander Erofeev “Cihaz ve işletim sisteminden bağımsız olarak, kullanıcılar tüm cihazlarının korunuyor olduğundan emin olmalılar. Sadece kapsamlı bir koruma bu kadar cihaz ve platform çeşitliliği karşısında evrensel çözümler sunabilir. Pek çok cihaza sahip olduğunuzda, entegre bir çözüm satın almak her cihazı ayrı ayrı korumak yerine, ekonomik olarak daha mantıklı bir çözümdür ve kurulumu kolaylaştırır. Kaspersky ONE, PC’lerinizi, laptop bilgisayarlarınızı, Mac bilgisayarlarınızı, akıllı telefonlarınızı ve tablet bilgisayarlarınızı koruyacak olan, tam ihtiyaç duyulan tipte esnek bir çözüm” dedi.
  Kaynak: VETEKNOLOJİ.
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  Güvenli içerik ve tehdit yönetimi çözümleri lideri geliştiricilerinden Kaspersky Lab’in yaptığı global araştırma sonuçlarına göre bir Türk ailesi ortalama 3.1 adet internet kullanımı olan cihaza sahip. Bu konuda hane başına 4.3 cihaz ile Suudi Arabistan birinci, ortalama 2.6 cihaz ile Romanya ikinci sırada yer alıyor. Bu sıralamayı Rusya, Meksika ve Çin ile aynı sırayı paylaşarak takip ediyor
+ Yorum Gönder